Reklama
Archiv - Zprávy

Nejrychlejším SUV je Alfa Romeo Stelvio. Nedivíme se!

V tichosti a bez velkých oslav si italská značka Alfa Romeo zajela pro rekord do Zeleného pekla a na Nürburgringu získala titul mezi SUV. Díky výkonu a schopnému podvozku se dostala na čas, který standardně zajíždí některé hot hatche.
Zdroj: Alfa Romeo

Ta honba za nejlepší časem na slavném Nürburgringu začíná působit trošku směšně. Kdekdo se v Zeleném pekle snaží zajet čas, který nikdo před ním nezajel, a podle nás je jen otázkou času, kdy zde rekordy začnou zajíždět rodinná kombi nebo dodávky. Ale dokud si trh, automobilky a nadšenci tyto hodnoty žádají, bude se na nás nějaký nový rekord hrnout častěji a častěji.

Minulý týden jsme tu měli absolutního rekordmana, kterým je nově Porsche 911 GT2 RS. To zvládlo obkroužit Severní smyčku za opravdu fantastických 6:57. Teď se ale přesuneme do kategorie SUV, kterou si pro sebe trochu nečekaně urvala Alfa Romeo. Ta na závodní trať vypustila model Stelvio Quadrifoglio, které poháněl přeplňovaný šestiválec naladěný na 510 koní. Právě Stelvio nedávno prošla naším testem. Proto víme, že jezdí opravdu skvěle.

Nutno říct, že Alfě Romeo vyšly skoro ideální podmínky. Trať byla suchá, teplota nijak vysoká, a tak se tovární jezdec dostal na čas 7:51,7. Musíme přiznat, že na SUV je to hodně zajímavá práce, ale obáváme se, že titul Italům moc dlouho nezůstane. Právě Porsche totiž před nedávnem představilo Cayenne Turbo, který už vám ukázal, že závodní trať je jeho druhým domovem. Je jen otázka času, než ho Němci pošlou na Ring a Alfu s jejich časem zase do věčných lovišť…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV