Reklama
Archiv - Zprávy

Nejlepší ochrana před krádeží? Polepit auto rzí!

Auta se kradla, kradou a asi i budou krást. Nejvíce se kradou nejprodávanější auta, pak také vozy prestižních značek a také velmi drahá auta. Na ty se totiž vždy najdou kupci.
Zdroj: Clyde Wraps

Statistiky dokazují, že nejvíce se kradou automobily, u nichž je největší poptávka po náhradních dílech. Zloději se tedy zaměřují na vozy, které se dají snadno rozebrat a náhradní díly rychle rozprodat. Lehce tak za sebou zametou stopy a s jednotlivými díly se lépe manipuluje než s kompletním autem, které má navíc množství identifikačních znaků. Naopak bláznů, kteří kradou auta proto, aby se s nimi projeli a zkusili si třeba řídit něco, na co si nikdy nevydělají, je naprosté minimum.

Stoprocentně se vůz před zloději zajistit nedá nikdy, ale i tak výrobci nabízejí různá elektronická i mechanická zabezpečovací zařízení. Nejlepší prevencí je vlastně ale jen to, když vlastníte nezajímavé auto nebo natolik raritní, že se nedá prodat ani po částech, či se vozíte v totálním vraku.

Že je nejúčinnější poslední možnost si nejspíš myslel zákazník, který si v Británii u Clyde Wraps objednal „zabalení“ zbrusu nového Volkswagenu T5 Transporter Sportline do rezavého hábitu. Samozřejmě že nejde o opravdovou rez, ale o speciální polepové fólie.

 

Nicméně paradoxní je, že i když ona britská firma nabízí možnost zatraktivnit svůj vůz speciálními polepy nebo vytvořit originální uniformy pro flotilová auta, pozornost vzbudil až právě nejneatraktivnější livrej, jaký kdy na auto dala. Onen zákazník si přál „oreznout" svého volkswagena právě jako prevenci proti zlodějům. Otázka ovšem je, jestli to bude mít nějaký efekt, kvůli virálnímu šíření se totiž jeho auto stalo v Británii docela známé, takže zloději už vědí, že se ve vraku nevozí.

Reklama

Diskuze

Dominik - 20.09.2022 02:24:11
Kdo je dělá? vy máte na autě takovou fólii?
Patrik - 18.09.2022 10:44:27
Dělají se přímo ochranné fólie na auto, které dokáží chránit jejich lak. Vyplatí se to si to na auto dát, protože když pak fólii odděláte, tak pod tím máte lak jako nový.

Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV