Reklama
Archiv - Zprávy

Naprostá bomba od Land Roveru – šlapací defender v provedení kabriolet

Ve Frankfurtu se odhaluje jedna novinka za druhou a automobilky se předhánějí, kdo je představí s větší pompou a v nápaditějším prostředí. Land Rover ale předvedl něco opravdu nevídaného.
Zdroj: Land Rover

Lákadly na frankfurtském autosalonu jsou především nejrůznější koncepty. Jeden z nich předvedl i britský Land Rover. A je to opravdu něco ze zcela jiného soudku než u ostatních automobilek – Koncept Land Roveru Defenderu v podobě šlapacího autíčka. Ale není to jen nějaký autosalónový úlet. Šlapací defender se opravdu bude prodávat, a to od jara příštího roku.

Šlapací defender vypadá úžasně, tvarově přesně kopíruje charakter skutečného defendera. Jde o ruční práci, přičemž vozítko má hliníkový rám, realistickou masku a kola v retrostylu. Dokonce i gumové obruče na kolech imitují pneumatiky do terénu. Šlapací defender má dokonce funkční odpružení podvozku pomocí listových pér, je opatřen i brzdami a v interiéru najdeme kožené čalounění a imitaci přístrojové desky i řadicí páky. Jedinou chybou tohohle defenderu je pouze jedna sedačka pro řidiče. S tímhle tedy své kamarády nesvezete. Nicméně i když mu chybí motor a pohybuje se jen díky jedné lidské síle, jeho cena je trochu z jiného světa. Pokud máte zájem, připravte si přes 13 tisíc eur…

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV