Reklama
Archiv - Zprávy

Nahatá jízda na hranicích s Angolou - Prima COOL expedice Namibie 2017

Profrčeli jsme celou Namibii! Připravujeme odtud naprosto unikátní díl pořadu AUTOSALON. Cestu až k hranicím Angoly podnikáme s vozem Volkswagen Amarok V6, který do Afriky doplul lodí, na kterou jsme ho vyslali už v průběhu srpna.
Zdroj: Autosalon

Epupa Falls - vodopády Epupa

Místo, kde nedávno natáčel pořad The Grand Tour s Jeremy Clarksnem. Z vodopádů spustěli po lanovce pouštní buginy. Super - efektní! My se ale snažíme s Amarokem projet všechno sami, bez udělátek a efektů. Hraniční řeku s Angolou, na které vodopády jsou, navštěvujeme z jiného důvodu, kvůli jejím obyvatelům - Himbům. 

Tento zvláštní kmen pochází původem z Angoly. Poznáte je snadno, jsou červení a skoro nazí.Barvu pleti má na svědomí zvláštní směs zvířecího tuku a rozemletého červeného kamene. Ženy si jím potírají i vlasy a prý se NIKDY nemyjí…

Přímo u vodopádů asi 3 kilometry od Himbské vesnice zakempujeme. Všichni se stříkají účinnými repelenty. To proto, že tuto oblast - jako jedinou v Namibii - lze nazvat malárickou.V kempu natáčíme pro pořad sekvenci o střešních stanech. Na expedičních autech totiž máme všechny známé typy. Klasický africký poštní, trojúhelníkový zvedací a stan na kliku od flašinetu. Nemá smysl se více rozepisovat - všechno uvidíte v Autosalonovém speciálu už za týden.Možná se budete podivovat, jaké zázemí poskytuje kemp na hranicích Namibie a Angoly. Čistější toalety byste nenašly v 50% českých kempů.    

Epupa Falls vypadají úchvatně. Amarok se vyšplhal k vyhlídce, odkud na ně máme dokonalý pohled. Odtud ale přímo k Himbům. V posledním větším městě na cestě k nim jménem Opuwo jsme jim nakoupili zásoby jídla a dětem hračky.Člověk si musí zvyknout na polonahé ženy u silnice. Potkali jsme jich desítky, možná stovky... Traduje se, že sem pár podnikavých holanďanů jezdilo za sexuální turistikou, protože himbky se za autostop odměňovaly pomazlením. Přišlo se na to tak, že turisté vraceli auta do půjčoven s nápadně zašpiněnými červenými sedačkami a stropem…

Návštěva vesnice probíhá klidně, nakukujeme do obydlí, která jsou ze dřeva a směsi zvířecího trusu smíchaného s hlínou. Nakukujeme pod pokličku, co vaří, dozvíme se jak vypadá africká lednička.Do štábu se zamiluje malý, asi 3-letý chlapeček, pořád sahá na kameru a chce točit. Dáváme mu jako dárek kopací míč. V tu ránu mizí s ostatními za fotbalovou zábavou.

Dospělým himbům darujeme potraviny a ti nás na oplátku naučí mazat se do červena jejich speciální směsí. A že to drželo! 3 dny to nešlo dolů, a taky jsem se nemyl…

Reklama

Zajímavý zážitek hlavně pro nás Evropany. Starujeme Amarok a vyrážíme dál. Prašná ceta nás vede za divokými zvířaty. Navštívíme je v národních parcích, ale i svobodné přírodě. O tom všem ale až zítra…. A nezapomeňte na 26. října ve 20:15 Autosalon na Prima COOL.

autor textu a foto: expert Pepa


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV