Reklama
Archiv - Zprávy

Na plný plyn! Záznam rekordní jízdy Subaru WRX STI

Japonec na konec? Ani náhodou! Japonec patří do čela, obzvlášť pokud jde o pekelné Subaru WRX STI Type RA NBR Special. Subaru totiž vypustilo do světa detailní záběry z jeho ostrého kola na Nürburgringu. A rovnou varujeme, držte se pevně!
Zdroj: Subaru

Začátkem léta jsme vám říkali o tom, že Subaru se s modelem WRX STI rozhodlo pokořit zažité stereotypy o tom, že Nürburgring patří jen čistokrevným supersportům. Ačkoliv se pralo s nastavením auta i s počasím, výsledek se dostavil a všem spadla brada. Subaru totiž s časem 6:57,5 stanovilo nový rekord mezi všemi sedany, a to v opravdu nepříznivých podmínkách.

Z jízdy existovalo několik fotek a jedno krátké video, které toho ale moc neukázalo. Záznam z jízdy si japonská automobilka nechávala pro sebe. Nejspíš nám to peklo na kolech chtěla nadávkovat, a tak ho uveřejnila až nyní. Nejdříve si ale zopakujeme pár reálií o speciálu, který zatopil mnoha zavedeným supersportovním a sportovním značkám. WRX STI Type RA NBR Special si před jízdou do parády vzala společnost Prodrive, která z něj udělala placatou bestii s výkonem 600 koní. Mimochodem, oproti sériovému WRX STI RA zhubla tahle závodní hračka velmi slušných 300 kilogramů. Dovolíme si tvrdit, že právě to hrálo velkou roli v získání onoho rekordního času.

Ale víte vy co? Tady jsou všechna slova úplně zbytečná. To video prostě mluví samo za sebe. Vezme vás nejen do zákulisí týmu, ale také do kabiny auta. A právě onboard jsou ty záběry, při kterých přestanete dýchat. Tak příjemnou zábavu!

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV