Reklama
Archiv - Zprávy

Minnias a Přívesseia - cestovatelská mytologie zahájena!

Ještě před dvěma dny se zdálo, že naše balkánská cesta bude uzavřena podobně jako to uprchlíkům znemožnil z druhého směru Frontex. Jenže po dnešku tankujeme plnou a vyrážíme směr Srbsko.

Začalo to ranním telefonátem z brněnského servisu MINI, kam měla přes víkend dorazit nová řídící jednotka našeho Countrymana. Přiznám se, že zelené tlačítko mobilu zvedám s hrůzou, jenže na druhé straně se ozve: ,,Hotovo, Pepo, přijeď si pro něj!”

Olympští bohové zcela jistě prodlouží život všem klukům brněnského Renocar servisu i import-managerům MINI v pražských kancelářích. Zapeklitý problém s tažným zařízením dokázali vyřešit v rekordním čase. Teď ještě připravit základní sérii fotek expediční soupravy a cesta na Balkán je definitivně otevřena.

Reklama

Nejdřív se paradoxně vracíme do minikempu vinařské obce Zaječí. Skýtá totiž soukromí a prostor pro tvorbu videí, ale i poslední možnost zkoušek a kontrol před dvanácti tisícikilometrovou balkánskou túrou. Poprvé na Countrymanu rozkládám střešní stan. Cítím se v něm jako kapitán “Pistáciové perly.” Vydávám rozkaz spát, protože zítra nás čeká těžký den.

Pokusíme se dojet kousek pod Bělehrad (asi 700 km), do rodinného kempu uprostřed místních divokých hor. Vyzkoušíme mezinárodní tankovací kartu, odolnost dětsky vrtkavé posádky i žíznivost benzínového čtyřválce twinturbového Countrymana. Buď nám asfalt evropských silnic lehký! Další deníkové zápisky nabídne kapitán Pepa už zítra.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV