Reklama
Archiv - Zprávy

MINI mezi meteoridy

“Balkánská jízda” opouští dočasně Makedonii a míří k hranicím Řecka. Po zhruba třístech kilometrech se ocitá v místě nebesky se vznášejících monastýrů, pro něž se vžilo označení Meteora.
Zdroj: Autosalon

Nepatřím mezi typické návštěvníky hradů a zámků, spíš mířím do míst, které turistické kanceláře ještě neobjevily, ovšem úžas, který se dostavil při návštěvě klášterů v Thessálii, mě samotného překvapil.

Už samotné ubytování uprostřed městečka Kastraki, přímo pod impozantními vrcholy, bylo zážitkem. Kempovací místa sice nic moc, ale bazén s téměř filmovým výhledem, stylová restaurace a čisté sociální zázemí všechno vynahradily. Jen pozor na kvalitu spánku. Několik klášterů ve skalách je stále funkčních. Jejich zvony rozehrají v půl páté ráno nad údolím parádní hudební “Řecko má talent”.

Reklama

Druhý den ráno vyráží Mini a minikaravan vstříc meteorickým stavbám. Klikatí se po překrásné silnici, bohužel přecpané turisty, jak pěšími, tak těmi, co si vezou zadek autobusem. Pro návštěvu mnišských orlích hnízd proto doporučuji brzké ranní nebo naopak pozdní odpolední hodiny.

Reklama

Nejlepší výhledy na ně získáte z vrcholků okolních skal. Ty nemají žádná jištění, ani zábradlí, proto při výletu s dětmi buďte opatrní. Podobných viewpointů naleznete několik. Vždycky se u nich dá zastavit autem a dojít pár desítek metrů pěšky. To platí i pro jednotlivé kláštery. U některých parkujete přímo, k jiným si vyšlápnete malou horskou túru.

K městečkům Kastraki a Kalabaka, u nichž se Meteora nachází, vede sice kvalitní, ale dost zatáčkovitá silnice. Počítejte minimálně s hodinou a půl jízdy jak ze západní, tak z východní řecké dálnice. Na předjíždění to moc není, takže opatrně, aby se v meteorit padající ze srázu dolů neproměnil i váš automobil. Loučím se a zítra pro Vás mám na stránkách autosalon.tv tip, jak v Řecku najít naprosto prázdné stometrové pláže s blankytně modrým mořem.

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV