Reklama
Archiv - Zprávy

Legenda Shelby pokračuje, GT350R Mustang se začal konečně vyrábět

Zatím poslední podoba legendárného Fordu Mustang se velmi dobře prodává a lidé o ni mají zájem v USA i v Evropě. Teď se začal konečně vyrábět jeho ještě divočejší klon.
Zdroj: FORD

Shelby je legendární značka, která má především za velkou louží silný zvuk. Už dlouhá léta jsou s ní spojené i nejsilnější a nejrychlejší verze legendárního mustangu. A právě v těchto dnes se začal vyrábět Ford Shelby GT350R Mustang. Na videu může vidět slavnostní představení prvního produkčního kusu, který vznikl v michiganské továrně Flat Rock. Jde už o modelový rok 2016 a zaměstnanci jeho dokončení náležitě oslavili.

Shelby GT350R se představil už dříve na North American International Auto Show a fanoušci netrpělivě čekali, až se začne vyrábět. Dočkali se. Podle vedení Fordu je tenhle mustang nejlepším, jaký kdy byl zatím postaven. Nemůžeme to potvrdit, nicméně předpoklady pro to má. Pod kapotou se ukrývá vidlicový osmiválec s plochou klikovou hřídelí, s objemem 5,2 l, výkonem 392 kW a točivým momentem 580 Nm. Sílu motoru na zadní kola přenáší šestistupňová ručně řazená převodovka, přičemž zadní náprava je opařena diferenciálem Torsen. Kola pak mají nové fordovské zavěšení kol zvané Magne Ride.

Výjimečnost vozu podtrhují například 19palcová kola z karbonu. Jejich cena převyšuje sumu, za kterou se dá pořídit celý Ford Focus ST, jedno totiž stojí kolem 7 tisíc dolarů. Není divu, při jejich výrobě se používají speciální letecké technologie, například nanášení keramického materiálu za pomoci plasmového obloukového svařování. Ráfky tak snadno odolávají vysokým teplotám, které vznikají na špičkových brzdových systémech kol. Verze GT350R se kvůli úspoře hmotnosti zbavila i některých zbytečných vymožeností, jako jsou klimatizace, audio systém nebo zadní sedadla.

 

  

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV