Reklama
Archiv - Zprávy

Legenda se vrací. Toyota už testuje chystanou Supru

Toyota Supra se dnes řadí mezi japonské legendy, které vždy tak trochu předbíhaly svou dobu. Vynikala ovladatelností a chutí po zábavné jízdě, hlavně jí ale uctívají vyznavači tuningu po celém světě. Už brzy se dočkáme zbrusu nové generace.
Zdroj: Youtube

Toyota Supra spatřila světlo světa v roce 1978 jako velmi moderní sportovní hatchback. Designově vycházela z taktéž velmi oblíbené Celicy, ale byla o něco delší a širší. To hlavně proto, aby se pod kapotu vešel řadový šestiválec. Japonci měli se Suprou velké plány, proto nesáhli po „obyčejném“ čtyřválci, kterým disponoval právě model Celica. A plány se vyplnily, protože všechny čtyři doposud představené generace modelu Supra vždy patřily mezi velmi oblíbená auta. I dnes se zkuste zeptat nějakého fanouška do driftů, jaké auto by si rád pro svou jízdu dveřmi napřed vyzkoušel. Jsme přesvědčeni o tom, že 8 z 10 bude mimo jiné jmenovat právě Supru.

Příbuznost s BMW

Podle všeho to vypadá, že se snad už zhruba za rok dočkáme již páté generace tohoto báječného sportovního auta. Japonská Toyota na něm pracuje s německým BMW, což už samo o sobě dává tušit, že se máme na co těšit. Supra by tak měla být technicky velmi podobná chystanému modelu Z4, jehož koncept značka představila na autosalonu ve Frankfurtu.

Protože se ale ostré Japonky dočkáme až na přelomu let 2018 a 2019, není zatím zcela jasné, s čím vlastně přijede. Zákulisní dostupné informace mluví o přeplňovaném čtyřválci, přeplňovaném šestiválci a vrcholem motorové nabídky by snad mohl být nejmodernější hybridní pohon. Zatím nám tak musí stačit záběry z Nürburgringu, kde se testovací prototyp Supry prohání.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV