Reklama
Archiv - Zprávy

Kombík Renault Talisman se odhalil, ve Frankfurtu ho uvidíme vedle nového meganu

Jen pár týdnů po odhalení sedanu Renault Talisman tu máme od něj odvozený kombík. A vypadá stejně francouzsky elegantně.
Zdroj: Renault

Jestliže sedan talismanu byl docela překvapením, tak kombi už tolik ne. Je jednoduše druhou verzí talismanu s pátými dveřmi, ale stylisticky se neliší. Stejná je příď s masivní maskou a LED světlomety, stejné jsou designové linie a především jsou stejné proporce jako u sedanu, tedy na délku má 4,86 m, šířka činí 1,87 m a výška 1,46 m při rozvoru 2,81 m.

Ve výbavě přibilo jen automatické bezdotykové otevírání pátých dveří. Naopak v základní konfiguraci má kombík menší objem zavazadlového prostoru měřícího na délku 1,116 m než sedan, 572 l oproti 608 l. Ovšem po sklopení zadních sedadel naroste na hodnotu 1700 l a vejdou se do něj předměty o délce až 2,010 m. Komfort v interiéru bude kombík se sedanem sdílet také. Například deset možností nastavení elektricky ovládaných předních sedadel včetně několika poloh v oblasti beder, masážní funkce, vyhřívání i odvětrávání atd. atd.

Nabídka motorů bude rovněž totožná se sedanem. Přeplňované benzínové čtyřválce TCe 150 a TCe 200 se sedmistupňovou dvojspojkovou převodovkou či dva diesely dCi 110 a dCi 130 se stejnou převodovkou nebo se šestistupňovým manuálem. K mání bude ale i diesel dCi 160 se dvěma turbodmychadly a šestistupňovou dvojspojkou. Jestliže sedan dorazí k dealerům koncem roku, tak na kombi si musíme počkat až do příštího jara.

 

Nicméně veřejnou premiéru bude mít stejně jako sedan za pár dnů ve Frankfurtu. Tam se ale podle oznámení Renaultu objeví i zcela a úplně nový megane. To bude už jeho čtvrtá generace. Dojde k tomu prý na tiskové konferenci s šéfem automobilky Carlosem Ghosnem 15. září.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV