Reklama
Archiv - Zprávy

Kolem Světa autem, vlakem i lodí! Co bude rychlejší?

Dva dny můžete proležet u televize nebo díky našim tipům navštívit další zajímavá místa České republiky, o nichž jste nevěděli a která voní benzínem!

Světový podvozek

Poselství našich tipů na výlet zní: Není nutné zcestovat celý svět, abyste poznali vynálezy, které psaly dějiny. Automobilky se teď kupříkladu chlubí sdílením podvozků, jako by objevily Ameriku. Přitom právě v USA tento způsob výroby používali už ve třicátých letech minulého století. Chevrolet Capitol, sdílející široce rozšířenou platformu GM A, nabízel hned osm(!) karosářských verzí. Právě tento veterán z roku 1926 si kromě jiných zajímavých exponátů můžete prohlédnout v Muzeu historických vozidel Pořežany http://www.muzeum.wz.cz/.

Zdroj: www.trebonsko.cz

Světový patent

Jak jste měli možnost vidět ve speciálu z Tokyo Motor Show  http://cool.iprima.cz/porady/autosalon/45-epizoda-6, není tam není problém utratit všechny peníze, přijít o manžela a ještě se zbláznit. V době konfliktu s KLDR jde navíc o horkou půdu. Kus nefalšovaného Japonska najdete ale i v jihočeské Třeboni. Má zdvihový objem 2600 ccm, čtyři válce, pohon všech kol a původně šlo o offroad Isuzu Trooper. Díky nápadu jedné české firmy nyní objede s mnoha rodinami za chvíli téměř celý (rybník) Svět. A tady máte důkaz https://www.trebonsko.cz/vlacek-trebonacek. Komu hybrid auta a vlaku nevoní, může zkusit stejně jako my úzkokolejku v 30 kilometrů vzdáleném Jindřichově Hradci http://jhmd.cz/ .

Reklama
Zdroj: www.ustarychsadek.cz

Tip na ubytování

Kdo chce potkat VIP, volí chatu či stan v některém z kempů poblíž známé pláže Ostedne http://www.plazostende.cz/. Pokud však vyrážíte s celou rodinou, doporučujeme něco komfortnějšího jako penzion U Starých sádek http://www.ustarychsadek.cz/ A nezapomeňte se svézt lodí http://www.lodnidoprava.info/. Koncekonců jde o nejrychlejší způsob, jak objet celý Svět!

Autor textu: Expert Dan

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV