Reklama
Archiv - Zprávy

Kia Optima pro Evropu se prozradila, uvidíme ji ve Frankfurtu

Ve Spojených státech už pár měsíců vědí, jak Kia Optima modelového roku 2016 bude u nich vypadat. Teď se dočkala i Evropa, premiéru bude mít ale až ve Frankfurtu.
Zdroj: KIA

Na webu autoblog.nl se objevily první fotografie evropské specifikace vozu Kia Optima modelového roku 2016. Vypadají autenticky a podle všeho se jedná o oficiální obrázky, které nejspíše unikly pozornosti automobilky. Už v dubnu se na newyorském autosalonu Kia Optima představila veřejnosti, ale šlo o americkou podobu korejského sedanu.

Evropská verze by tedy měla mít od té americké odlišný přední i zadní nárazník a také grafické uspořádání světel, jinak se žádné dramatické odlišnosti nekonají. Jisti se ale budeme až zhruba za měsíc, kdy se evropská optima představí na frankfurtském autosalonu. K dealerům by pak měl vůz dorazit do konce tohoto roku. Nicméně pokud se někdo nechal navnadit konceptem Kia Sportspace a toužil by po kombíku od optimy, bude asi zklamán. Jednoduše nebude, prý by ubírala zákazníky sorentu.

Oproti starší optimě má ta nová delší rozvor o 10 mm, je i širší o 25 mm. Zpočátku bude k dispozici s turbodieselem CRDi o objemu 1,7 l, s výkonem 104 kW a točivým momentem 340 Nm. Ten bude spojen buď s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou automatickou dvojspojkovou převodovkou. Z benzínových motorů budou později na výběr dva, jeden s objemem 1,6 l a druhý s 2,0 l, oba opatřené turbodmychadlem. Možná se dočkáme i verze GT s oním dvoulitrem, která by mohla být obdobou americké specifikace SX, jež se vyznačuje pohonnou jednotkou o výkonu 184 kW.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV