Reklama
Archiv - Zprávy

Jízda, která končí návratem o 3 miliony let zpátky

Makedonie - vlastně už brzy Severní Makedonie, Vardarská Makedonie nebo Horní Makedonie - to kvůli sporům s Řeckem. Právě sem aktuálně míří náš Countryman s minikaravanem ze středu Srbska.
Zdroj: Autosalon

Pokud se strachujete o kvalitu balkánských dopravních tepen, budete překvapeni. V podstatě celé Srbsko profrčíte po dálnici, pravda někdy lehce houpavé, ale často v evropsky perfektní kvalitě. Pouze před městem Vranje, v průsmyku mezi horami, musíte přežít asi 20 kilometrů na běžné okresce. Vedle ale čile staví mosty a kladou povrch nové magistrály.

V Makedonii uhýbáme před hlavním městem Skopje směr Kosovo a Albánie. Rozhodli jsme se prozkoumat turistický highlight země, jezero Ohrid - staré miliony let, vzniklé tektonickou činností, ležící ve výšce skoro 700 metrů nad mořem, takže patřičně studené. Po cestě překvapuje počet aut se švýcarskou registrační značkou a billboard, který propaguje přímé lety do Ohridu z Bazileje a Curychu. Lehce se děsím, protože kam čert strčí Švýcara, ceny letí vzhůru.

Naštěstí v kempu, kde hodláme zakotvit, po nich není ani vidu ani slechu. Končí pravděpodobně zakonzervováni v pětihvězdičkových resortech, kde rozhazují své nadhodnocené franky. Spadl mi kámen ze srdce, které v zápětí dokonce zaplesalo při pohledu na ceny, jak za pobyt, tak za stravování. Kuřecí řízek 90 Korun, grilované krevetky 125. Místo klidné, čisté, se soukromou pláží. Neváhám ani vteřinu, vypřahám minikaravan a vypouštím smečku k ledové vodě. http://www.campingsunrise.eu/ https://ohrid.com.mk/

Zůstaneme určitě dva, možná i tři dny. Za vrcholky místních hor totiž leží další  jezero - Prespanské, a to nákazu masovým turismem zatím ještě vůbec nepoznalo. Tam se vydá naše Balkánská jízda příště…

P.S. K tvorbě přiloženého videa nás inspiroval Tycho de Brahe :-)

Reklama

Autor článku: expert Josef Vrtal


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV