Reklama
Archiv - Zprávy

Jak sám sebe natočit z výšky v jedoucím autě?

Pokud sledujete videa Balkánské jízdy, určitě vás mohlo napadnout, jak asi vznikají letecké záběry Countrymana a minikaravanu, když Pepa řídí? Odpověď je překvapivá: dron je dělá sám!
Zdroj: Autosalon

Dron - nejlepší přítel Autosalonu

Při běžném natáčení Autosalonu využíváme dronisty - profesionály, kteří každý záběr dopředu promyslí, nazkouší, a pak teprve realizují. Jak ale obletět auto za jízdy kolem dokola, když člověk nikoho takového nemá, a ještě k tomu je na Balkáně?

Inteligentní robot-kameraman ve vzduchu

Dron DJI Mavic Air má několik takovýho kameramanů ukrytých rovnou v sobě. Jmenují se QuickShots. Jednoduše zvolíte jeden ze šesti jeho režimů, dron zafixuje auto a lítá kolem něj sám, bez zásahu dronisty. Je třeba připomenout, že maximálně bezpečně, využívá totiž sedm kamer vpředu, vzadu a zespodu, a taky infračervená čidla, ze kterých si vytvoří 3D mapu prostoru kolem sebe. Když zaznamená překážku, zastaví.

Je to výborný, ale nikdy to během jízdy nezkoušejte!!

Letecká praxe Balkánské jízdy vypadá následovně. Najdu silnici s minimálním provozem, tak aby bylo vidět co nejvíc do okolí. Minimum stromů, žádné dráty elektrického vedení, nebo vysílače mobilních operátorů. Pošlu dron standardně ručně do vzduchu, asi do výšky 15 metrů. Natočím ho směrem k autu, do kterého usednu. Zvolím některý automatický režim letu, rozjedu se a jen kontroluju na displeji, jak dron řádí a jaký záběr dělá. Víc se dozvíte v přiloženém videu. 

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV