Reklama
Archiv - Zprávy

Hyundai má novou verzi svého sportovního brusu i20 WRC

Hyundai se ve Frankfurtu vytasilo se zbrusu novým vozem WRC pro příští sezonu. Jeho divize N se činí.
Zdroj: Hyundai

Vedle konceptu N 2025 Vision Gran Turismo korejská automobilka představila i novou i20 WRC pro sezonu 2016. Bude to vylepšená zbraň, které by měla bojovat o vyšší umístění, než se to zatím (ne)daří staré i20 WRC. Tým Hyundai sice v minulém roce dokázal vyhrát německou rallye a k tomu získat i druhé místo, ale jen díky výpadku Volkswagenu. Jinak se ambice celého programu WRC moc nenaplňují. Je to sice lepší, než tragické působení Hyundaie s tehdejším accentem v seriálu WRC na přelomu tisíciletí, ale pořád to není na nejvyšší úrovni. To by tedy nová i20 WRC měla změnit.

Odcházející i20 WRC byla výtvorem nově založené divize N, novinka pochází ze stejné líhně a je odvozena od nejnovější generace civilní i20. Nové „wéercéčko“ je oproti stávajícímu prý lépe hmotnostně vyvážené, má efektivnější systém přenosu síly motoru na kola a vylepšenou aerodynamiku. Testy nového auta už jsou v plném proudu, aby bylo dokonale připraveno na začátek nové sezony, která odstartuje už tradičně v lednu na Rallye Monte Carlo. Uvidíme tedy, zda VW Polo R WRC dostane konečně srovnatelného soupeře.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV