Reklama
Archiv - Zprávy

Huracán přišel o střechu, z „malého“ lamborghini je spyder

Když supersport nemá svou otevřenou variantu, jako by nenabízel vše. Tím se asi řídí i u Lamborghini.
Zdroj: Lamborghini

Ve Frankfurtu si odbyl světovou premiéru Huracán Spyder, konečně jsme se tedy dočkali otevřené verze „malého“ lamborghini s označením LP 610-4 Spyder. Už do historie se odebravší Gallardo Spyder tak dostal důstojného nástupce. Od huracánu se spyder odlišuje samozřejmě plátěnou střechou, kterou hýbe elektrohydraulický systém vzpěr. Střecha se zavře nebo otevře za 17 sekund, a to i při rychlosti 50 km/h. Konstruktéři také mírně upravili aerodynamické charakteristiky vozu.

Poháněna jsou samozřejmě všechna čtyři kola, přičemž sílu motoru na ně přenáší sedmistupňová dvojspojka. Pohonná jednotka je známý vidlicový desetiválec o objemu 5,2 l a výkonu 449 kW s točivým momentem 560 Nm. Spyder se s ním rozjede až na 324 km/h a zrychlí z nuly na sto za 3,4 s.

Střecha bude k mání ve třech různých odstínech – černá, hnědá a červená, zajímavé je, že i při zavřené střeše lze stáhnout zadní okno, aby si posádka mohla vychutnávat řev uprostřed uloženého desetiválce. Nicméně zasunuté okno při zavřené střeše a otevřených oknech má i zlepšit proudění vzduchu. Spyder bude k mání od jara příštího roku a cena bude závratná, jak jinak, celých 186 450 eur.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV