Reklama
Archiv - Zprávy

Hit letní sezóny - Makedonie

Chcete se stát dobrodruhem, co určuje trendy? Chcete platit za odpočinek minimálně třikrát méně než v Chorvatsku? Natočte kola svého automobilu do Makedonie a zažijete velká překvapení.
Zdroj: Autosalon

Skoro tři dny strávila naše Balkánská jízda v okolí makedonského jezera Ohrid. Pokud někoho z vás jímá děs a hrůza, jak asi může vypadat takové makedonské letovisko, prohlédněte si přiloženou fotogalerii z města Struga. V jeho středu vytéká z jezera křišťálově čistá řeka Černý Drin. Podél jeho břehů najdete kolonádu s desítkami kaváren, obchodů a restaurací. Dvojitou zmrzlinu pořídíte za 16 korun, kafe za dvacku.

Kolem Ohridu naleznete dovolenkové místo dle svých potřeb. Od kempovačky na divoko, po luxusní pětihvězdičkové resorty. Pokud preferujete masovější formu turismu, soustřeďte se na okolí města Ohrid. Pokud máte raději intimčo, jeďte za výše uvedenou Strugu. Na jezeře funguje lodní doprava, vodní taxi, půjčovny lodiček i šlapadel. Pozor jen při stanování na velký teplotní rozdíl mezi dnem a nocí. V poledne pětatřicet, kolem třetí ráno klidně jenom 14 stupňů. Takže neprochladnout.

Reklama

Mapa prozrazuje, že za za horským masivem tyčícím se nad Ohridem je ještě jedno jezero - Prespanské. Rozhodli jsme se k němu dostat úzkou silničkou vedoucí přes národní park Galichica. Cesta je zpoplatněná, žádná palba v přepočtu asi stovka. I tak se jí moc turistů ani místních nevydává. Odměnou vám bude výjezd skoro 1500 metrů vysoko a panaromata hodná orla. Rozhodně doporučuju. Pozor jen na díry v silnici, absenci svodidel a silniční vratky, kde kempík nebo přívěs musí jet opravdu opatrně.

Reklama

Prespanské jezero nemá takový zvuk jako Ohrid. Je menší a leží ještě výše, tedy v 850ti metrech nad mořem. Viděli jsme opuštěné a polorozpadlé resorty, pár lidí kempujících na divoko. Ideální místo pro dobrodruhy a vyznavače samoty, ale taky pro solidní otužilce. Loučíme se s makedonským jezerním královstvím, a míříme k řecké hranici, kde na nás čeká skalní zázrak Meteora. Ale o tom až příště…

Autor článku: expert Josef Vrtal

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV