Reklama
Archiv - Zprávy

Golf je stálice i v bazarech!

V roce 1974 se narodil automobilový fenomén. Vůz, který se stal měřítkem pro ostatní. Jeho prodeje se blíží už sedmi miliónům kusů. Aktuálně je v nabídce jeho sedmá generace.
Zdroj: Autosalon

Na trh se Volkswagen Golf dostal v roce 1974. A jeho první generace se v prodeji udržela dlouhých deset let. Možná k tomu pomohlo i sympatické jméno podle známého Golfského proudu. Aktuální model měl svou světovou premiéru 4. září 2012 v Berlíně.  I přes rýpání odborných novinářů, že jde spíš o důkladný facelift šesté generace, přineslo auto dost novinek, hlavně na poli techniky. Zásadní bylo použití nové modulární koncernové platformy MQB. O kvalitách vozu svědčí i fakt, že získal mimo jiných titul Auto roku 2013 v České republice. A taky jeho neotřesitelná pozice v autobazarech. „Golf okupuje druhou příčku hned za stálicí Škodou Octavií. Je to jedno z nejoblíbenějších aut na českém trhu s ojetinami,“ připomíná Pavel Foltýn z Auto ESA.

Golf - „Přemotorovaná“ nabídka

Příkladem šel Golf i v pestré paletě pohonných jednotek. Se sedmou generací přišla na řadu jejich obnova. Benzínové mají označení TSI, diesely osvědčenou zkratku TDI. Zážehové začínají na objemu jeden litr a končí u výkonných dvoulitrů sportovních verzí GTI a R. Vznětové zůstaly u tradičního objemu dva litru, k dispozici je i úsporná 1,6. Zapomenout nesmíme i na verzi 1,4 TGI spalující stlačený zemní plyn. „Co se týká oblíbených motorů, zákazníci se u Golfu v bazarech dělí v zásadě na dva tábory. Jedni chtějí benzínový motor 1,6 s manuální převodovkou, druhá skupina preferuje diesel 2,0 TDI. U něj už spíš chtějí automat DSG,“ říká Foltýn.  

Golf - Pan všestraný

Univerzálnost modelu potvrzuje i nabídka pohonu 4x4 a také automatické dvojspojkové převodovky DSG. A to není vše! Golf byl také elektrifikován. A ať už jde o pluq-in hybrid GTE nebo čistě elektrickou variantu eGolf. Velký počet modifikací se promítá i do počtu karosářských verzí. Kromě tří- a pětidvéřového hatchbacku je v nabídce kombi i zvýšená prostorná varianta Sportsvan. Designově odlišený Alltrack se zvýšeným podvozkem zvládne i výlety do lehkého terénu.

Golf - Elixír mládí v roce 2017

Omlazení se dočkal současný Golf v roce 2017. S faceliftem byl nasazen nový koncernový benzínový motor 1,5 TSI Evo ve dvou výkonových verzích. V autobazarech se občas objevují i ostřejší verze modelu s označením GTI, GTI Performance, GTD i R. U nich si ale dejte dobrý pozor na opotřebení. Za ojetý Golf si musíte připlatit. Ovšem, získáte odolné reprezentativní auto, které si bude i s přibývajícími roky dobře držet svoji cenu. „Za určitou nevýhodu, ale je to velmi subjektivní, lze považovat vyšší pořizovací cenu. Tato cena ale reflektuje vysokou kvalitu zpracování i kvalitu auta jako takového,“ komentuje Pavel Foltýn z Auto ESA cenovou hladinu vozu.

Plusy:

  • Vynikající zpracování
  • Velmi široká nabídka variant
  • Široká nabídka v autobazarech

Mínusy:

  • Bývá častěji omlazován
  • Vyšší ceny v bazaru
  • Riziko opotřebovanosti u sportovních verzí (likvidační zacházení předchozího majitele)
Reklama

Autor testu: Honza Říha


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV