Reklama
Archiv - Zprávy

Fanoušci Viperu se složili na rekord na Ringu. Už známe čas!

Ve světle dnešních supersportů působí obrovský Dodge Viper s osmilitrovým desetiválcem pod kapotou zcela unikátně. I po letech nám však svou technikou dokazuje jedno – že objem ničím nenahradíš! A kupodivu to platí i na náročném okruhu Nürburgring, jak nám dokazuje skupina fanoušků.
Zdroj: Dodge

Již v lednu jsme psali o tom, že se fanouškovská základna vozu Dodge Viper rozhodla uspořádat sbírku, která odcházejícímu modelu Viper v ultimátním provedení ACR umožní, aby se naposledy podíval na pověstnou Severní smyčku okruhu Nürburgring a pokusil se zde zajet rekord mezi sériově vyráběnými vozy.

Vyhlídky totiž nebyly vůbec špatné. Porsche 918 Spyder, které na Nordschleife s časem 6:57 drželo po dlouhé roky rekord (dokud ho trochu kontroverzně nepřekonalo Lamborghini), totiž od Viperu obdrželo sekundový výprask na slavném okruhu Mazda Raceway Laguna Seca v centrální Kalifornii. V samotných Spojených státech amerických pak najdete hned desítku okruhů, kde Viper ACR rovněž drží absolutní rekord. Není proto divu, že Američané chtěli evropskou superstar konečně sesadit.

Magických 7 minut

A jak to dopadlo? Oficiální dealerství Viperu poskytlo fanouškům hned dva sériové vozy i se závodními piloty. Fanoušci na celý den zarezervovali více než 20kilometrový okruh, který je poprávu přezdíván Zeleným peklem, a pak už pokusu o zajetí rekordu nic nebránilo. Už při tréninku měl ale bohužel jeden z Viperů nehodu. Závodnímu pilotovi se naštěstí nic nestalo, poškození auta ale byla tak vážná, že dál mohl pokračovat jen jeden z vozů.

Závodník v druhém Viperu ACR se tedy chopil příležitosti, a aby zachoval Viperu čest, vyždímal 8,4litrový desetiválec s výkonem přes 650 koní na maximum. Viper ACR je i přes mohutný přítlak stále velmi nazlobeným autem a zkrotit podobné monstrum není nic snadného. Navzdory obstarožnímu vzhledu se po obkroužení okruhu zastavily stopky na výsledném čase 7:01,3. A to je úžasný výsledek, i když na Porsche nestačí.

Chtělo to lepší pneumatiky

Závodní pilot se nechal slyšet, že největším problémem Viperu při extrémním nasazení byl nedostatek trakce na zadních kolech. Pokud by se tedy podařilo obout vůz do ještě lepších pneumatik, možná by na ikonické Porsche 918 Spyder dosáhl. S lepšími pneumatikami však Dodge svůj Viper ACR neprodával, a tak si o budoucím překonání rekordu můžeme nechat jen zdát.

Na každý pád ale platí, že velký motor uprostřed burácející bestie, která působí, jakože pojede jen rovně, není radno podceňovat. Kromě Viperu to nedávno dokázal také Chevrolet Camaro, který na Nürburgringu vyprášil řadu evropských supersportů.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV