Reklama
Archiv - Testy

Expert Sršeň radí: Příprava motorek na první jízdu po zimě - pneumatiky

Zatím si zima dává hodně na čas, ale jaro, teplé počasí a první vyjížďky motorkářů se blíží velice rychle. Pneumatiky určené pro motorky potřebují daleko větší péči než pneumatiky určené pro automobily a to hned z několika důvodů.
Zdroj: Autosalon

Důvody péče o "moto" pneumatiky

  • mají odlišnou konstrukci, odlišné směsi a jejich správná funkce úzce souvisí s jejich teplotou při jízdě
  • jízdní vlastnosti motorek ovlivňují razantním způsobem
  • jejich opotřebení je  daleko rychlejší než u automobilů
  • vzorek u motocyklových pneumatik nehraje až tak velkou roli jako jejich správné obvodové profily
  • majitelé motorek mají daleko širší výběr různých pneumatik pro svůj stroj

Většina motorkářů se o své pneumatiky buď neumí, nebo nechce správně starat, což bohužel většinou vede k razantnímu zhoršení jízdních vlastností motorek a často i k pádům, které souvisí právě s pneumatikami.

V dnešní době si může každý majitel motorky vybrat z několika druhů pneumatik pro své potřeby a použití, servisy dokáží velmi profesionálně poradit při výběru a pak už je na každém majiteli motorky, aby se o své "černé zlato" na motorce staral.

Pepa Sršeň radí

Připravil jsem si pro Vás výběr základních informaci, jak se o své pneumatiky starat, na co si dávat pozor při výběru a koupi nových gum, jak často kontrolovat tlaky, jak se mění dané tlaky s ohledem na jízdu po veřejných komunikacích, závodních okruzích, proč tomu tak je a co je podstatné pro maximální využití, trakci, životnost....To vše souvisí s jízdou na motorkách, které máme všichni pro zábavu, na výlety, dovolené, závodění, relaxaci a ze všech našich vyjížděk se všichni chceme v pořádku vrátit domů ke svým blízkým.

Věřím, že Vám reportáž hodně pomůže, dostane se Vám správných informací a při prvních jízdách po dlouhé zimě budete mít všichni motorky správně připravené, což začíná právě u motocyklových pneumatik!

Reklama

Autor textu: expert Pepa "Sršeň" Šiler


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV