Reklama
Archiv - Testy

EVO, sedmá generace

Řídil sem všechny generace Mitsubishi Lancer EVO, nemám proto problém zvolit tu nejlepší – byla by to VII. U sedmé generace Volkswagenu Golf s motorem EVO v rodinné variantě Sportsvan ale nejde o maximálný výkon a trakci. Aneb místo aktivního diferenciálu aktivní vypínání válců. Tak šup na místo řidiče, natočit 1500 km a přinést relevantní informace!

Pane, to nemůže být Golf! – Volkswagen Golf Sportsvan

Na škole (VOŠ automobilové – pozn. red.) nás učili, že odborník nemůže být dobrým prodejcem. Neumí totiž pomlčet o nedostatcích a okatě vyzdvihnout samozřejmosti. Nebo zatajit, že atraktivní kabát skrývá laciný technický základ. U Sportsvanu by měl expert opačný problém – Dalo by práci přesvědčit zákazníka, že takhle praktické auto je v podstatě Golf, když se od něj vnějšími rozměry téměř neliší. A to vás ještě po nastoupení čeká šok!  

Van ano, Sport ne - Volkswagen Golf Sportsvan

Fiat 600 Multipla uvezl šest pasažéru, a to měřil o metr míň! Jenže to je jako srovnání žigulíka a ,,mnohem lepšího“ favorita. Nemůžu porovnávat auto z šedesátých let s autem z osmdesátek. Stejné je to s MPV 1955 kontra MPV 2019. Vezmu-li všechny ty airbagy, deformační zóny, je Sportsvan prostorovým kouzelníkem. Vzadu i při mých 185 cm nohu přes nohu – Mimochodem podélné posouvání zadních sedaček je standard. Jasně příplatky jsou drahé (tady dělaly přes 1/3 ceny vozu!) a dotykový displej se upatlá, ale nic víc mi nevadí.  

Reklama

Brusinková metalíza aj. -  Volkswagen Golf Sportsvan

Na rovinu, nelíbí se mi, barva ,,červená Cranberry“ je hrozná, nová motorizace mdlá, řazení pomalé, testovaná specifikace drahá (cca 850 000 Kč). ALE tohle jsou víceméně subjektivní dojmy. Modernizovaný Golf SV mně dává smysl jako druhé auto do rodiny a kvalitní MPV do půl miliónu (1,0 TSI Trendline). Taky jako zánovní ojetina do 300 000 Kč (s 1,6 TDI) nebo ojetina do 100 000 Kč, pokud počítám předchozí typ Golf Plus (s 1,9 TDI).

Reklama

Autor testu: expert Daniel Dítě

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV