Reklama
Archiv - Zprávy

Ekologické Hummery jedou na Jižní pól

Tak takový protimluv jsme už dlouho neviděli – ekologický Hummer. Jenže je to tak. A ta cesta na Jižní pól je taky pravda. Speciální upravené hybridy jedou opravdu do polárních krajin.
Zdroj: Zero South

Celá tahle akce se jmenuje Zero South a má odkazovat na to, že s hybridním autem lze jet zcela ekologicky – tedy jen na elektřinu. Postavená auta to skutečně dokážou. Celých 51 km ujedou v čistě elektrickém módu, a to díky sadám akumulátorů, které jsou pod podlahou vozu a mají kapacitu 24 kWh. Jenže ty kilometry jsou dané na pneumatikách a na silnici, nikoliv na pásech a na sněhu.

Každopádně vozy se asi budou spíš soustředit na to, aby je naftový šestiválec spalující bionaftu o objemu 3,2 litru s výkonem 160 kW nesežral na cestě rychleji, než lední medvěd. Jedno auto totiž potáhne za sebou i speciálně upravený přívěs Airstream. Kolik z něj bude zabírat nádrž s palivem pro auta, zatím nevíme.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV