Reklama
Archiv - Zprávy

Driftující Škoda 130 LR! Nevěříte? Sledujte!

Nové video TROTINA Rallye TEAMU! Řidič zde driftuje se starou Škodou 130 LR v úzkých prostorách firmy CZ-Eko! Jak se vše rodilo? Čtěte a hlavně sledujte níže!
Zdroj: TMRW Production

Přípravy na drift

Přípravám na natáčení se aktéři věnovali už na přelomu května a června, což jak se nakonec ukázalo, nebylo vůbec na škodu. Natáčení bylo sice náročné, ale na druhou stranu dokonale připravené, a tak proběhlo poměrně hladce.

Nejtěžší bylo to, aby na zemi nebyly vidět stopy od gum z přechozích jízd, proto se muselo co nejvíce scén natočit, jak se říká „na první dobrou“. Což mělo i další výhody, například to, že řidič častokrát projel scénu téměř neopakovatelně dobře a štáb to zkrátka musel mít. Řidič auto dokonce i několikrát odřel, což v žádném případě nebral jako chybu, spíše jako nevyhnutelnou část driftu, kterou je potřeba ve videu ukázat. My jsme to samozřejmě ve videu použili.

Překvapení ze škodovky

Jestli něco během natáčení překvapilo, tak rozhodně rychlost upravené škodovky ve spojení s řidičovými schopnostmi. Hned na začátku bylo naprosto jasné, že řidič ví, co dělá, takže se kameramani nemuseli bát k driftu více přiblížit a dostat tak lepší záběry. Jeden z kameramanů si dokonce chtěl sednout na místo spolujezdce a natáčet řidiče při jízdě, jenže to prostě nebylo možné. Tento problém nám však ochotně pomohlo vyřešit GoPro – GOHD.cz, které se na projektu podílelo zapůjčením nového GoPro Fusion. Díky tomu vyšlo i bonusové video, ve kterém si divák může celou jízdu užít jako spolujezdec, ve VR.

Video bylo natáčeno kromě několika pozemních kamer i na kameru leteckou, která výsledek nepochybně také dost obohatila. Už při natáčení jsme tušili, že finální projekt bude velmi povedený, a tak jsme si po celou dobu dokázali udržet pozitivní náladu.

Reklama

Auto:

  • ŠKODA 130 LR EVO
  • Rok: 1986
  • Točivý moment: 187 Nm
  • Motor: Škoda 1500 112 kW, 8 ventilů
  • Pohon zadních kol

Řidič:

  • Petr Šimurda

Videoprodukce:

Lokalita:

  • odsávací linka Cz-Eko

Ještě jedna zajímavost, produkční tým je tvořen pouze lidmi ve věku 18-19 let!

Reklama

Autor článku: Radek Picka


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV