Reklama
Archiv - Zprávy

Dáme Ring pod 7 minut! Porsche si s 911 GT2 RS opravdu hodně věří

Porsche se s novou GT2 RS tradičně trefilo do černého. Nabízí pohon zadních kol, ohromující výkon a techniku závodního speciálu. Není se tak co divit, že tahle hodně ostrá kráska má spadeno na jeden z nejlepších časů slavného okruhu Nürburgring.
Zdroj: Porsche

Respektive je dost dobře možné, že jeden více než zajímavý čas Porsche už vlastní. Jen se s nějakými oficiálními čísly a záznamy zatím nepochlubilo, což ovšem ve světě sporťáků není nic tak zvláštního. Jen v takovém případě není dobré fabulovat a mlžit, protože z toho rychle vznikají různé dohady a otázky. Takovým čelilo i Lamborghini, když na Nürburgringu zajelo extrémně rychlé kolo. Dokonce pak mělo co vysvětlovat.

Klub vyvolených

Oficiální čas tedy neznáme, ale víme, že 911 GT3 obkroužilo Nürburgring za 7:12,7. GT2 RS je rychlejší, takže je opravdu dost možné, že se s časem pod magických 7 minut dostane. Potvrzují to i slova špionážních fotografů a reportérů z webu Bridge to Gantry, kteří pečlivě hlídají, co se na Nürburgringu šustne a hlavně projede. A právě ti načapali GT2 RS při ostrém testování, přičemž důkaz rekordního času je podle nich ve dvou fotografiích totožného auta, které okruh obkroužilo v čase asi 6:56.

My víme, že jsou to jen spekulace, ale na druhou stranu je fakt, že Porsche už při představení GT2 RS hlásilo, že si na skvělý čas Zeleného pekla brousí zuby. A rozhodně na to má! Vždyť ten stále báječně znějící plochý šestiválec o objemu 3,8 litru na zadní kola posílá rovných 700 koní. Pokud se pak za volant posadí jeden z bezchybně vycvičených továrních jezdců Porsche, kterým by mohl být třeba Walter Röhrl, pak tomu zajetému času hodně věříme. :)

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV