Reklama
Archiv - Zprávy

Chystá Škoda překvapení? Po Nürburgringu se prohání tajemný Kodiaq

Poté, co automobilky vyslyšely chuť zákazníků po vozech typu SUV a crossover, je tu další velká poptávka, na kterou je potřeba reagovat. Zákazníci totiž všechna ta SUV chtějí také s alespoň trochu zajímavým výkonem.
Zdroj: Automotive Mike

A na to už zareagoval SEAT, který chystá model Ateca ve verzi Cupra. Připravuje se ale také Volkswagen, který podle dostupných informací už pracuje na modelu Tiguan R. Do koncernové party ještě chybí Audi, které ale ostřeji naladěná SUV už nabízí. Nasnadě je tedy otázka, co naše domácí Škoda Auto? Podle následujících záběrů to vypadá, že se tohoto trendu už brzy chytí také, a to s modelem Kodiaq RS. Není to tak dávno, kdy jsme vám o tom, že se Kodiaqu RS nejspíše dočkáme, říkali. Od té doby je ale ticho po pěšině a žádné další informace do světa neunikly.

Díky následujícímu videu se to ale změnilo. Pořízeno bylo na okruhu Nürburgring, kde se podobné prototypy testují celkem často. Většinou jsou taková auta nějak zamaskovaná, aby nebylo hned poznat, o co jde. A ani tento Kodiaq není výjimkou. Na první pohled se totiž po okruhu proháněl kousek s černými plastovými nárazníky a s obyčejnými halogenovými světly. To by ukazovalo na nějakého „žebráka“. Ale co by dělal na jednom z nejslavnějších okruhů světa? Proto si spíš myslíme, že jde o strategické maskování.

Škodovka tak nejspíše ladí techniku a nastavení pohonné jednotky. Co se té týče, nejčastěji se ve spojitosti s Kodiaqem RS skloňuje dvoulitrové BiTDI, které by mělo být naladěné na minimálně 240 koní. K tomu by škodovka mohla přidat pohon všech kol a ostřeji řezaný design karoserie. Jak to ale dopadne, kdy konkrétně se Kodiaqu RS dočkáme a co vše novinka nabídne, je zatím ve hvězdách.

 

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV