Reklama
Archiv - Zprávy

Chystá se nová generace Astry OPC, ale bude infikovaná nemocí downsizing

Opel Astra OPC se dočká nové generace, to je dobrá zpráva. Ta horší je, že i OPCéčko postihne nemoc zvaná downsizing.
Zdroj: OPEL

Není to tak dávno, co se představil nový Opel Astra OPC. Ale už teď víme, že jeho nová generace dostane motor o menším objemu, s turbem a větším výkonem. Tedy na papíře, dokonce bude mít „papírově“ nižší spotřebu, ale na reálná čísla si počkáme, až naplno propukne skandál s emisními a výkonnostními podvody, jež odstartovala značka VolksWagen.

Hlavní technický inženýr Opelu Marc Schmidt v Austrálii prozradil, že nová Astra OPC přijde o dvoulitr a v rámci epidemie zvané downsizing dostane turbovanou jednašestku. Ta má nabídnout více než 206 kW dosavadního dvoulitru. Dokonce se spekuluje, že nová jednašestka bude pohánět všechna čtyři kola. OPCéčko by mělo vzniknout v třídveřové i pětidveřové variantě, mluví se i o naftovém motoru, jenže tolik propíraný skandál VolksWagenu by mohl tento záměr překazit. Uvidíme.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV