Reklama
Archiv - Zprávy

Can-Am: slavná éra, kdy závodním okruhům vládli opravdu divocí dinosauři

V severní Americe motoristickému sportu absolutně nerozumí, to v Evropě každý ví. S nadsázkou lze říci, že když postavíte před amerického závodníka pravou zatáčku, tak havaruje.

Přestože se se v USA občas jezdí i F1, tak například pro mistrovství světa v rallye jsou Státy jednoduše země třetího světa, jezdí se tam vlastně na amatérské úrovni. Za vše mluví to, že je tam nejpopulárnějším motoristickým sportem ono deprimující a vysoce nudné kroužení na uzavřeném ovále a čekání na karambol zvané série Nascar. Nicméně nebylo tomu tak vždy.

V roce 1966 se v USA a Kanadě začal jezdit Canadian-American Challenge Cup, zkráceně Can-Am serie, které se účastnily vozy ještě rychlejší a zajímavější než formule 1 té doby. Možná si vzpomínáte na staré české autodráhy, které se občas daly v komunistickém Československu koupit. Byly v nich často zvláštní autíčka, která nepřipomínala nic, co by v Evropě na závodních okruzích jezdilo. Ano, těmhle malým umělohmotným modelům byly předlohou vozy série Can-Am.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV