Reklama
Archiv - Zprávy

Brabus si pohrál s Mercedesem-AMG GT S a výsledkem je tohle!

Známá ladičská a tunerská firma Brabus si vzala na paškál chloubu Mercedesu a udělala z něj ještě větší bestii.
Zdroj: Brabus

Mercedes-AMG GT S je čistokrevný sportovní vůz a síla i rychlost mu rozhodně nechybějí. Ale jsou na světě tací, kterým originál s 375 kW nestačí. Přesně pro ně Brabus tuní špičkové mercedesy a GT S nezůstal opomenut.

„Brabusý“ Mercedes-AMG GT S dostal samozřejmě exteriérová vylepšení, aby se dostatečně odlišil. Aerodynamický bodykit tvoří součástky vyrobené jak jinak z karbonu, jde například o lemování spodních okrajů karosérie či zadní spoiler a difuzor. Nejde jen o okrasné prvky, všechny zlepšují aerodynamické vlastnosti vozu a byly testovány v aerodynamickém tunelu. Design brabusu podtrhují dvaceti vpředu a jednadvacetipalcová kola vzadu i stavitelný podvozek pomocí sportovního odpružení. V interiéru pak přibyly designové prvky z oceli a hliníku, nechybí kůže a alcantara.

To hlavní se ale událo pod kapotou. U Brabusu změnili nastavení elektroniky a řídící jednotky motoru, zvýšili plnicí tlak turbodmychadel a přidali volitelný zcela přepracovaný lehčí výfukový systém. Ze čtyřlitrového osmiválce se dvěma turby tak dostaly o 66 kW a 100 Nm více oproti originálu. Výsledný stav tedy zní 441 kW a 750 Nm při 4800 otáčkách. S touhle výbavou GT S od Brabusu má zrychlení z nuly na sto o 0,2 sekundy lepší a je o 15 km/h rychlejší na maximálce, konkrétně to znamená 3,6 s a 325 km/h.

Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Tým Peugeotu vyrazí na Dakar v hvězdné sestavě. Bude v ní i Sébastien Loeb!

Minulý Dakar se vozům Peugeot docela nedařilo a zůstaly za očekáváním. Letos tým nasadí nová auta a také novou hvězdu ve svém středu, mistra světa Seba Loeba.
29.09.2015 22:30
|
0

SUV pod sto tisíc? Ano, Renault takové má

Vyrobit levné auto aby alespoň vypadalo jako auto a ne jako nějaká karikatura, je čím dál těžší. Renault s jedním takovým přišel.
28.09.2015 22:30
|
0
Reklama

Clio slaví výročí a jako dárek dostalo speciální edici

Sice už je po frankfurtském autosalonu, ale Renault přišel s další novinkou. Clio se představilo ve verzi Iconic.
27.09.2015 22:30
|
0

Daimler-Benz také manipuloval s emisními testy? Kategoricky to odmítá

Koncern VW už několik dnů čelí skandálu týkajícímu se falšování emisních hodnot u dieselových motorů při zkouškách. Problém už se z USA rozšířil do Evropy a asi ani zde se nezastaví.
27.09.2015 22:10
|
0
Reklama
Autosalon TV