Reklama
Archiv - Zprávy

Benzín, nebo Diesel? Mazda to vyřešila a na Tokyo Motor Show 2017 představila první benzíno-diesel

Zatímco ostatní blouzní o autonomní jízdě a elektromobilitě, Mazda vyvíjí automobily pro radost z jízdy. Moderní, s vynikajícím designem a vycizelovanou konstrukcí. Předkrmem se staly studie Vision Coupé a Kai Concept, které jsou hvězdami poslední Tokyo Motor Show 2017...
Zdroj: Mazda

Oslava řízení!

            Mazda šla vždycky proti proudu, stačí vzpomenout na rotační motory systému Wankel. Když však Masamichi Kogai, generální ředitel Mazda Motor Corporation, prohlásil na tokijském autosalonu, že jejich ústředním mottem je Celebrate Driving, tedy Oslava řízení, vzbudil obrovskou pozornost. Ano, ještě někdo myslí normálně, podporuje automobil takový, jaký patří k životu, samočinně přece můžeme jezdit v metru. Obě světové premiéry, Vision Coupé a Kai Concept, jsou zaměřeny na řidiče, mají sportovní interiér, ladné tvary a také výkonný spalovací motor, za který zatím neexistuje rovnocenná náhrada! Mazda Vision Coupé je předobrazem sportovního sedanu příští generace, je čtyřdveřová se čtyřmi samostatnými sedadly, její elegantní linie sledují designový jazyk KODO, jenž podtrhuje dynamiku, i když automobil stojí.

Spalovací motor není mrtev!

            Druhá světová premiéra Kai Concept je kompaktní hatchback přiměřených rozměrů s rozvorem náprav 2750 mm, délkou 4420 mm, šířkou 1855 mm a výškou 1375 mm; zřejmě ukázka toho, kam se bude ubírat vývoj směrem k další generaci Mazdy 3. Novinka kromě působivého vzhledu ukrývá inovativní podvozkovou architekturu Skyactiv-VA (Vehicle Architecture), jež se stane základem příších typů, je lehčí a pevnější. Zajímavostí je další vývoj benzinového motoru! Záměrně neříkáme zážehový, protože nový čtyřválec Skyactiv-X sice spaluje benzin, ale využívá samovznícení směsi při kompresním zdvihu jako naftové Diesely! Nová technologie SPCCI (Spark Plug Controlled Compression Ignition) prozrazuje kombinaci obou principů, jež přispěje ke zvýšení účinnosti a tedy snížení spotřeby! Využívá se ultrachudá palivová směs, již lze zapálit jen samovznícením, ale při druhém vstřiku paliva rovněž řízený zážeh zapalovací svíčkou, který zvyšuje tlak ve válci pro snazší samovznícení většího objemu směsi. Hovoří se o snížení spotřeby paliva až o 30 procent!

            Na autosalonu v Tokiu jsme opět nechyběli. Můžete se těšit, až expert Pepa ve speciálním vydání Autosalonu představí všechny velké japonské novinky!

Reklama

Autor textu: Tom Hyan


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV