Reklama
Archiv - Testy

AutosalonStory#1

On miluje rychlá auta a vše s tím související, nesnáší nákupy. Jí naopak ty čtyřkolé plechovky nic neříkají, nemá ani řidičák. Raději utrácí za kvalitní kosmetiku a stylové oblečení. Dohromady je dala limuzína v barvě Estoril Blue.
Zdroj: Autosalon

AutosalonStory#1

Nikola:,,Jednou si pořídím obyčejný auto, třeba takový, jako táhmleta amerika (ukazuje na Škodu Octavia první generace).“ Čím zaujmout ženu, která nemá o autech ani páru, děsí se řízení, ale přitom ví, že bez nich to nepůjde? Na druhou stranu rozumí módě, umí se oblíkat, líčit. Snažím se proto najít, jak by se moderně řeklo, ,,průnik sociálních bublin“. DS5  s čalouněním, co připomíná luxusní hodinky? – Smůla, neprodává se. Rolls-Royce Wraith s privátní noční oblohou? I to zavrhuju, copak je mi 60? Potřebuju něco rychlýho a pohodlnýho. Agresivního i reprezentativního. Sportovní a zároveň schopný bez mrknutí oka přejet retardéry na Starým Městě. Přesně tam jí totiž vezmu a pojedeme BMW 750i xDrive.

Reklama

Žádný Product Placement, jde o klasický redakční test, byť pojatý netradičně, proto následují 3 věci, které mně na BMW 750i xDrive vadily:

  • Chybí automatické odblokování airbagu spolujezdce. Mercedes tohle umí i v základních modelech. Ale chápu, že dětskou sedačku bude na předním sedadle vozit 1 ze 100 majitelů
  • Navigace má perfektní ovládání i rozlišení, v centru Prahy však nejednou zazmatkovala a poslala mě do jednosměrky.  Možná mi chtěla jen taktně naznačit, že sem jedině pěšky nebo verzí 740e iPerformance
  • Vyhřívání volantu za příplatek je v této kategorii úlet. Není divu, že příplatková výbava vystřelila cenu na dostřel V12ky
Reklama

Autor testu: expert Daniel Dítě


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV