Reklama
Archiv - Zprávy

Autem k moři za dvě a půl hodiny!

Podzemní silnice, celoročně fungující lodní doprava, cesta do pravěku, mořské lázně – to vše zahrnuje další díl tipu na motoristický výlet.

Museli byste řídit hypersport typu http://autosalon.iprima.cz/novinky/jeden-motor-je-mu-malo-chce-jich-rovnou-5-maskovana-f1-mercedes-amg-project, abyste k nejbližšímu přímořskému resortu, který leží v cca 700 km vzdáleném Slovinsku, dorazili za 2,5 hodiny.

Protože předpokládáme, že nemáte zbytečných 50 milionů, nabízíme alternativu. 250 kilometrů jihovýchodně od Prahy se nachází město Lednice, a v něm lázně http://www.lazne-lednice.cz/cs, jejichž voda pochází z pravěkého moře. Dalším lákadlem je Zámecký park, kde si přijdou na své milovníci botaniky http://www.zamek-lednice.info/sklenik.php, historie https://www.januv-hrad.cz/cs https://www.zamek-lednice.com/en i výletů lodí http://www.plavby-lednice.cz/

"Život není jen o tom, že máš ten nejnovější telefon a sedíš u Facebooku." Expert Sršeň. – Jak moc se změnila náplň dětských her za poslední dobu, názorně ukazuje Muzem hraček http://muzeum-hracek-lednice.cz/cs/o-nas/. A pokud vaše ratolesti pořád nebudou unaveny, vezměte je na mamuty http://www.archeoparkpavlov.cz/.

Kousek za obcí Pavlov pak najdete "moravské moře"… Sportovat i rekreovat se dá v 20 kilometrů vzdálených vodních nádržích Nové Mlýny, kterým se také říká Mušovská jezera. Cyklistických tras tady najdete nepočítaně, na tu hlavní se dá napojit nedaleko a dojet po ní třeba až do Rakouska http://www.brnoviden.cz/ .

Mimochodem právě z rakouského područí nás dostal prezident osvoboditel, o kterém se spekuluje, zda nebyl synem císaře Františka Josefa. Nesporným faktem však je, že Tomáš Garrigue Masaryk http://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/prezidenti-v-minulosti/tomas-garrigue-masaryk/zivotopis bydlel jako malý asi dvacet minut cesty z Lednice v obci Čejkovice http://www.cejkovice.cz/obec-7/domecek-tgm-muzeum/. Než zamíříte z výletu domů, něco pro tatínky www.templarske-sklepy.cz/. Kromě vína tady mají chodby z 13. století, které by při jejich šířce nebyl problém proměnit v podzemní silnice.

Reklama

Autor textu: expert Dan


Diskuze

DALIBOR888 - 31.01.2020 19:02:06
Také moc ádi cestujeme autem, většinou v něm dokonce i spíme. Je to sice nepohodlné, ale nic to nestojí a navíc máme dobrodružství. Teď se nám však ten komfort přecejen o něco zlepší, protože jsem z https://www.filsonstore.cz/ objednal střešní box.

Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV