Reklama
Archiv - Zprávy

Audi A8 - náskok díky technice! Ano, či ne?

Poprvé jsem se s novou vlajkovou lodí se čtyřmi kruhy ve znaku setkal na frankfurtském autosalonu. V tu dobu jsem již měl pozvánku na mezinárodní dynamickou prezentaci. Dobrovolně jsem se autu na osvětlené točně vyhýbal. Chtěl jsem si to “poprvé” užít v nerušené a klidné atmosféře!
Zdroj: Autosalon

Jaké to bylo?

            Po přistání ve Valencii jsem netrpělivě usedl do minibusu, který mě odvezl na oběd, kde jsem obdržel i klíče od “svého” auta. Držím je v ruce a tělem projíždí vzrušení. Jak v mých očích dopadne nová A8, když ji srovnám s novou sedmičkou od BMW a s eSkem od Mercedesu? Miluju Mercedes, tuším, že po dvou dnech budu muset přiznat, že jej A8 v konkurenčním boji porazí. První detailní studování tvarů karoserie mi to jen potvrzuje. Nevím jak to udělali, ale z předchozího mastodonta je šlachovitý atlet, oblečený do elegantního obleku dle posledních módních trendů.

Usedám za volant

            Otevírám dveře, uvědomuji si jejich velikost i hmotnost, obdivuji, jak lehký je jejich chod. Usedám za volant a přichází ŠOK! Co jsem znal z audin je v nenávratnu. Koukám na zcela novou koncepci palubní desky a upřímně - padl jsem z té krásy na prdel! První myšlenky, co mi prolétly hlavou - elegance a luxus! To je pořád nic proti tomu, jak je celý systém blbuvzdornej. Stačí se na dva středové displeje chvíli podívat a vše je mi hned jasné. Konečně někdo ukočíroval celé IT oddělení a vypadl z toho úžasný, plně digitální kokpit řidiče! Jediné, co bych si hned pořídil je nějakou ultrananomega utěrečku, abych zbavil dotykové displeje nehezkých otisků! Možná by pomohly nějaké prima rukavičky :-)

Vzhůru do zatáček

            Následuje další překvapení. Testovaná motorizace 60 TFSI. 8 válců, dvě turba, parametry supersportu. Díky natáčecí zadní nápravě jsou i jízdní vlastnosti blízké placatým autům. Můj mozek musí jen myslet na fyziku - má přece své pravidla a limity. Jak se za ně dostanu, budu v pekle! Sešlápnutí plynového pedálu mě nekompromisně tlačí do sedačky. Ostrá brzda auto zastaví skoro na místě, mé tělo chytají bezpečnostní pásy a ruce na volantu. Kdo si to nezkusí, nepochopí. Dynamická jízda s A8 je z jiné dimenze! Jo, a ta testovaná je v longu. Možná i díky prodlouženému rozvoru je náramně cítit, jak zadní natáčecí náprava posílá prdelku auta do zatáčky - je to fakt síla! Podobnou jistotu za volantem nezažívám moc často.

Otománek úhlopříčně za řidičem

            A8 L, která má senzační jízdní vlastnosti, nemusíte vždycky řídit. Tak šup za sedadlo spolujezdce, to jedním tlačítkem posílám někam k čelnímu oknu a nestačím se divit, kolik místa na mé dlouhé nohy tu je! Vyklápím zadní část spolujezdcovi sedačky, kam si odkládám nohy. Sedák posouvám maximálně dopředu, opěradlo pokládám kam jen to jde - rázem se mé tělo nachází v poloze, ve které se fakt nepracuje. Aby toho nemylo málo, zapínám si masáž těla, ale i chodidel. Měl bych pracovat, mám tu k dispozici i stolek na PC, ale jak jsem naznačil - v této poloze nebudu pracovat. Aby mě náhodou někdo ze šéfů, či z kolegů neviděl, zatahuji roletky. Všechny funkce mohu ovládat z vyjímatelného ovladače. Krásné, funkční, efektní, navykové!

Závěr mě fakt bolí

            A8 L je lepší jak BMW 7. A8 L je lepší jak Mercedes-Benz S. Je to i tím, že se při vývoji kladl velký důraz na bezpečnost. Nebudu se rozepisovat, pár asistentů bude zmíněno dnes od 20:15 v premiérovém Autosalonu na Prima COOL . Každopádně slogan Náskok díky technice u A8L platí na 100%. Já mohu jen přislíbit, že na jaro organizuji srovnání německého trojlístku.

Reklama

Autor textu. Expert Radek


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV