Reklama
Archiv - Zprávy

10 000 aut na jednom místě v Česku – Vezmeme vás tam!

Ženeva, Frankfurt či Paříž Motor Show – ani všechny tři veletrhy nedají dohromady tolik automobilových modelů, kolik uvidíte kousek od dálnice D1!
Zdroj: Autosalon

Tip na výlet - Vysočina

Každý ,,petrolhead“, ,,gearhead“ nebo česky autíčkář by měl kromě nejznámějších motoristických veletrhů navštívit obec Příseka u Jihlavy. Proč to? Díky dalšímu dílu Tipů na víkendový výlet už víte, že se tam nachází Muzeum autíček http://www.muzeumauticek.cz/cz/uvodni-stranka.html. Kromě nespočtu modelů aut, vojenské techniky, závodních speciálů a zemědělských strojů se zde dají vidět i skuteční veteráni v měřítku 1:1 v rámci různých akcí. Zvídavé děti pak bude zajímat Muzeum meteoritů v blízkém Stonařově http://www.stonarov.cz/muzeum-meteoritu/g-2658.

Zdroj: http://www.zoojihlava.cz
Reklama

Sázkou na jistotu je v létě s rodinou vyrazit do ZOO Jihlava  http://www.zoojihlava.cz/en/. Ti odvážnější mohou zjistit, zda v Jihlavském podzemí https://www.jihlavskepodzemi.cz/  skutečně straší (https://www.youtube.com/watch?v=cpJATuhNx9g). V zimě doporučujeme vyzkoušet, hlavně pro rekreační lyžaře, jeden z nedalekých ski areálů: http://skiluka.cz/ http://www.sacberk.cz/  http://www.skivm.cz/.

Zdroj: http://www.ceskatelevize.cz
Reklama

 

Co je ,,mrkvanec“?

         Pětitisícové město Polná na první pohled ničím zvláštním neupoutá, přesto sehrálo v minulosti naší země klíčovou roli. Právě zde totiž vznikla tzv. Hilsneriáda https://cs.wikipedia.org/wiki/Hilsneri%C3%A1da , o které byl nedávno natočen film Zločin v Polné (2016). Do minulosti můžete nahlédnout i v místním Městském muzeu https://www.muzeum-polna.cz/ či na tradiční Mrkvancové pouti http://www.mesto-polna.cz/mrkvancova-pout-7-9-zari-2018/gs-8660, při jejíž příležitosti lze zažít adrenalin na 64 metrů vysoké kostelní věži.  

270 km/h za autem!

Lze s běžným sériovým vozidlem přeskočit přes letící letadlo? Jakou maximální rychlostí se dá jet v hasičských botách za autem? Navštivte jako my Muzeum rekordů a kuriozit Pelhřimově https://www.dobryden.cz/muzeum-rekordu-kuriozit-pelhrimov/ a dozvíte se to.

Zdroj: http://www.bryknar.cz
Reklama

Kde přespat

Středobodem našeho jihlavského víkendového putování se stal exit 112 dálnice D1, který je z Brna i Prahy zhruba stejně daleko. Kdo sem však na výlet vyrazí z Ostravy nebo z Plzně, ocení tipy na ubytování. Spokojení jsme byli s Farou Rančířov http://www.livingvenues.com/fara-rancirov/, která je od výše jmenovaného sjezdu vzdálená cca 15 kilometrů. 

Autor textu: Expert Dan


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Dvojnásobný mistr - Jaguar I Pace

Když jsem prvně vyjel se sportovně laděným luxusním elektromobilem Jaguar I-Pace, byl jsem příjemně překvapen! A to jsem ještě netušil, že se stane dvojnásobným šampionem! Nejprve byl v březnu korunován titulem evropského Vozu roku 2019 v Ženevě, o měsíc později dobyl titul Světového vozu roku 2019 na autosalonu v New Yorku!
29.04.2019 05:45
|
0

FERRARI 488 GTB – na rozloučenou!

Král je mrtev, ať žije král! Ferrari 488 GTB se ještě vyrábí, ale na autosalonu v Ženevě už byl představen jeho nástupce Ferrari F8 Tributo, jenž vzdá novou poctu dlouhé řadě sportovních kupé s osmiválcem uprostřed před zadní nápravou!
26.04.2019 07:15
|
0
Reklama

Auto dělník

Kouření cigaret vyšlo z módy v šedesátých letech minulého století, dieselů před deseti lety, benzínových aut loni. Kia Ceed má tři ze čtyř zážehových motorů vybavené filtrem GPF. Jak jede, kolik bere a stojí novinka za koupi?
15.04.2019 16:00
|
0

MAZDA CX-5 – jedu proti proudu!

Mazda CX-5 patří k nejúspěšnějším typům japonské značky, nahradila stylisticky výraznější CX-7 už v roce 2011, ale nyní se vyrábí ve druhé generaci s pozměněným designem a vyspělejší výbavou.
12.04.2019 05:30
|
0
Reklama
Autosalon TV