Reklama
Řidičův chleba

Vrchol drzosti. Zaparkoval v nemocnici na heliportu, a vůbec mu to nepřišlo divné

Řidič našel místo pro svou multiplu tam, kde ani neměl hledat. Pokutě od policie se nevyhnul
Zdroj: Městská policie Pardubice

Parkování je v současné době problém snad ve všech městech napříč celou republikou. Aut je hodně a volných míst málo, což se někteří snaží vyřešit velmi kreativně. Hodně špatný nápad ale byl zaparkovat model Fiat Multipla na nemocničním heliportu, kam obvykle přilétají ty nejvážnější případy vyžadující okamžitý zásah lékařů. Případ se stal včera v Nemocnici pardubického kraje a vyjížděli k němu tamní městští policisté. Ti o případu informovali na svém facebooku.

Vše nakonec vyřešili během několika málo minut, přičemž řidič dostal pokutu 1000 Kč. Nabízí se otázka, proč řidiči auto nenechali odtáhnout. To ale vysvětlili tím, že na odtahovou službu by čekali zbytečně dlouho. Botičku zase nasadit nemohli, protože nejde o pozemní, ale účelovou komunikaci a o její nasazení by musela žádat sama nemocnice. V obou případech by pak auto na heliportu stálo zbytečně dlouho.

Hodně zvláštní je komunikace řidiče z messengeru, kterou policisté na facebooku také zveřejnili. Je z ní patrné, že se viník z celé situace rozhodně nepoučil a má z ní legraci. Mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová řekla webu autosalon.tv, že parkování na heliportu v areálu nemocnice neřeší poprvé. Řidiči prý dopravní značení i fakt, že jde o místo pro přistávání vrtulníků, ignorují celkem pravidelně.

Pokuty ano, body ne

Víte, jak to vlastně s pokutami za parkování je? Jsou hodně různé a třeba v případě odtahu vozidla, které brání průjezdnosti, se liší město od města. V Praze odtah auta vyjde na 1900 Kč. Pokud bude následně auto vráceno na původní místo, což se děje nejčastěji při čištění ulic, připravte si 3800 Kč. Odtažený vůz většinou najdete na záchytném parkovišti, kde stání v prvních třech dnech vyjde na 250 Kč na den. Od čtvrtého dne 400 Kč. Trestné body se za špatně zaparkované a odtažené auto neudělují.

I ostatní případy špatného parkování nejsou ohodnoceny trestnými body. Pokuty za nesprávně odstavené auto se pohybují nejčastěji v řádu stokorun, ale výjimečně může provozovatel nebo řidič auta zaplatit i 2500 Kč.

Jiné je to v případě, kdy řidič neoprávněně zaparkuje na místě vyhrazeném pro invalidy. To mohou policisté vyřešit na místě a to pokutou až do výše 10 000 Kč. Ve správním řízení se pak ohodnocení tohoto přestupku pohybuje mezi 5 a 10 000 Kč. Stání na místech vyhrazených pro rodiny s kočárky nebo malými dětmi nemá oporu v zákoně a v tuto chvíli tedy není pokutováno.
Reklama

Při parkování pozor na složky IZS

Na špatné nebo spíše nevhodné parkování v poslední době upozorňují hasiči. Ti mají v hustě obydlených místech často problém dostat se s technikou a velkými auty k požáru. Je dobré vědět, že mezi auty zaparkovanými po stranách ulice musí zůstat alespoň 3 metry průjezdné. Ideální podle hasičů je parkovat jen na jedné straně komunikace.
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Nikdy neparkujte v blízkosti hranice křižovatky. Hasičské nebo záchranářské auto nemusí kolem špatně odstaveného automobilu projet. Stejně tak nikdy neparkujte v blízkosti zúžení nebo zatáčky. Zákaz parkování platí také na nástupních plochách pro požární techniku, přímo před vstupem do domů nebo okolo nadzemních či podzemních hydrantů. P

Hasiči nemají při zásahu čas volat na špatně parkující řidiče policii, aby je odtahovala nebo pokutovala. Umějí se s jejich auty vypořádat po svém. Jak ale ukazuje jejich výše zveřejněné video, je to pro ně náročné, a zejména zbytečně zdlouhavé.
Reklama

Diskuze

ASP - 07.06.2020 13:50:16
Jedna věc je nevšimnout si, že je to heliport. Taky nevím, jestli by mě to hned trklo, pokud tam není H. Ale ve chvíli, když mi to někdo vysvětlí, taky bych se studem propadl do země, a ne z toho mít legraci. TO je na tom to neomluvitelné, milí diskutéři.
Lukáš - 19.11.2019 10:09:02
Zaparkovat "v nemocnic", tak to je vrchol. A ještě k tomu, když je "v té nemocnici" heliport! Aneb zpět do školky a učit se předložky! "V" znamená uvnitř.

Zapomněli jste malý techničák? Připravte se na pokutu až 2000 korun. Velký nepomůže

Podívejte se na soupis dokladů, které musíte s sebou vozit v autě, ale i na motorce nebo s vozíkem
26.08.2019 06:43
|
37
Reklama

Policie začala pokutovat pomalu se předjíždějící kamiony na dálnicích

Víte, co nákladní auta na víceproudých komunikacích smí a co nesmí? Vysvětlíme to
02.08.2019 07:20
|
75

Nejdřív drifty u obchoďáku, pak zběsilé ujíždění policii. Řádění řidiče ukončily až namířené zbraně

Řidič byl přitom střízlivý, nebyl pod vlivem drog a ani neměl problém s řidičákem.
17.06.2022 10:03
|
4

Auta se po silnici rozsypala jako hračky. Řidič kamionu totiž nedodržel zásadní pravidlo

Převrácená souprava zablokovala silnici na několik hodin. Škoda se vyšplhala do milionů korun
15.06.2022 09:30
|
13
Reklama

Vlakový přejezd ve Studénce přitahuje problémy. Řidič dodávky na něm předvedl něco nepochopitelného

Udělal špatně vlastně úplně všechno. Když už na koleje vjel, měl závory prorazit
14.06.2022 10:25
|
2

Povinné ručení kryje jen obvyklé užívání auta. A následky sexu v něm opravdu nejsou

V Americe se ale jedna žena soudí o miliony za to, že se při sexu v autě nakazila HIV
13.06.2022 17:05
|
6
Reklama
Autosalon TV