Reklama
Řidičův chleba

Vrchol drzosti. Zaparkoval v nemocnici na heliportu, a vůbec mu to nepřišlo divné

Řidič našel místo pro svou multiplu tam, kde ani neměl hledat. Pokutě od policie se nevyhnul
Zdroj: Městská policie Pardubice

Parkování je v současné době problém snad ve všech městech napříč celou republikou. Aut je hodně a volných míst málo, což se někteří snaží vyřešit velmi kreativně. Hodně špatný nápad ale byl zaparkovat model Fiat Multipla na nemocničním heliportu, kam obvykle přilétají ty nejvážnější případy vyžadující okamžitý zásah lékařů. Případ se stal včera v Nemocnici pardubického kraje a vyjížděli k němu tamní městští policisté. Ti o případu informovali na svém facebooku.

Vše nakonec vyřešili během několika málo minut, přičemž řidič dostal pokutu 1000 Kč. Nabízí se otázka, proč řidiči auto nenechali odtáhnout. To ale vysvětlili tím, že na odtahovou službu by čekali zbytečně dlouho. Botičku zase nasadit nemohli, protože nejde o pozemní, ale účelovou komunikaci a o její nasazení by musela žádat sama nemocnice. V obou případech by pak auto na heliportu stálo zbytečně dlouho.

Hodně zvláštní je komunikace řidiče z messengeru, kterou policisté na facebooku také zveřejnili. Je z ní patrné, že se viník z celé situace rozhodně nepoučil a má z ní legraci. Mluvčí pardubických strážníků Lucie Klementová řekla webu autosalon.tv, že parkování na heliportu v areálu nemocnice neřeší poprvé. Řidiči prý dopravní značení i fakt, že jde o místo pro přistávání vrtulníků, ignorují celkem pravidelně.

Pokuty ano, body ne

Víte, jak to vlastně s pokutami za parkování je? Jsou hodně různé a třeba v případě odtahu vozidla, které brání průjezdnosti, se liší město od města. V Praze odtah auta vyjde na 1900 Kč. Pokud bude následně auto vráceno na původní místo, což se děje nejčastěji při čištění ulic, připravte si 3800 Kč. Odtažený vůz většinou najdete na záchytném parkovišti, kde stání v prvních třech dnech vyjde na 250 Kč na den. Od čtvrtého dne 400 Kč. Trestné body se za špatně zaparkované a odtažené auto neudělují.

I ostatní případy špatného parkování nejsou ohodnoceny trestnými body. Pokuty za nesprávně odstavené auto se pohybují nejčastěji v řádu stokorun, ale výjimečně může provozovatel nebo řidič auta zaplatit i 2500 Kč.

Jiné je to v případě, kdy řidič neoprávněně zaparkuje na místě vyhrazeném pro invalidy. To mohou policisté vyřešit na místě a to pokutou až do výše 10 000 Kč. Ve správním řízení se pak ohodnocení tohoto přestupku pohybuje mezi 5 a 10 000 Kč. Stání na místech vyhrazených pro rodiny s kočárky nebo malými dětmi nemá oporu v zákoně a v tuto chvíli tedy není pokutováno.
Reklama

Při parkování pozor na složky IZS

Na špatné nebo spíše nevhodné parkování v poslední době upozorňují hasiči. Ti mají v hustě obydlených místech často problém dostat se s technikou a velkými auty k požáru. Je dobré vědět, že mezi auty zaparkovanými po stranách ulice musí zůstat alespoň 3 metry průjezdné. Ideální podle hasičů je parkovat jen na jedné straně komunikace.
Zdroj: HZS Středočeského kraje

Nikdy neparkujte v blízkosti hranice křižovatky. Hasičské nebo záchranářské auto nemusí kolem špatně odstaveného automobilu projet. Stejně tak nikdy neparkujte v blízkosti zúžení nebo zatáčky. Zákaz parkování platí také na nástupních plochách pro požární techniku, přímo před vstupem do domů nebo okolo nadzemních či podzemních hydrantů. P

Hasiči nemají při zásahu čas volat na špatně parkující řidiče policii, aby je odtahovala nebo pokutovala. Umějí se s jejich auty vypořádat po svém. Jak ale ukazuje jejich výše zveřejněné video, je to pro ně náročné, a zejména zbytečně zdlouhavé.
Reklama

Diskuze

Stormwitch - 17.09.2019 14:07:05
Už jen proto že si koupil ten italskej hnus to musí být pořádnej ******.
Ota Smira - 17.09.2019 14:27:00
Tak tam má bejt jasně značka heliport nakreslena a ne jen do kulatá vydlazdena plocha takových je po republice mraky a nestal u prostřed ale nakraji... A kdyby tak moc ohrožoval že ho neodtahli ne to jen městský ********* si přijeli pro peníze a pryč..

Zapomněli jste malý techničák? Připravte se na pokutu až 2000 korun. Velký nepomůže

Podívejte se na soupis dokladů, které musíte s sebou vozit v autě, ale i na motorce nebo s vozíkem
26.08.2019 06:43
|
37
Reklama

Policie začala pokutovat pomalu se předjíždějící kamiony na dálnicích

Víte, co nákladní auta na víceproudých komunikacích smí a co nesmí? Vysvětlíme to
02.08.2019 07:20
|
75

Video: Bizarní příběh o BMW uvíznutém v Praze v parku na schodech má ještě bizarnější pokračování

Policie zveřejnila záběry jízdy v protisměru i rozhovor s mužem s klíčky, který tvrdí, že neřídil
24.11.2020 20:16
|
2

Žhnoucí trosky Tesly zapálily po nehodě dům. Zfetovaný řidič se ale nevzňal, a dokonce z místa utekl

Silničnímu delikventovi se podařilo žhavými úlomky baterií zapálit skoro celou čtvrť
24.11.2020 15:26
|
2
Reklama

Nejdřív Nuselák protisměrem, pak do parku po schodech. Slovák v BMW zaměstnal pražské hasiče

V mezipatře se zasekl tak, že ho ven musela dostat speciální hydraulická technika. Řidič je neznámý
24.11.2020 09:21
|
2

Konec starých autobusů a náklaďáků v širším centru Prahy. Město jim zakáže vjezd

Od roku 2022 se tam nedostanou nákladní automobily a autobusy vyrobené před rokem 2013
23.11.2020 20:12
|
7
Reklama
Autosalon TV