Reklama
Řidičův chleba

Ukrást auto s bezklíčovým odemykáním a startováním? U většiny značek hračka

Britové testovali zabezpečení dálkového ovládání u automobilů. Obstály jenom tři modely!
Zdroj: Thatcham Research

Thatcham Research, britské nezávislé výzkumné centrum v oblasti automobilového průmyslu, podruhé v letošním roce testovalo zabezpečení vozů s  bezklíčovými odemykáním a startováním proti krádeži.

Výzkum, jehož další kolo testování proběhlo v červnu 2019, se zaměřilo pouze na krádež aut s bezklíčovým odemykáním a startováním, kdy zloději pomocí laciného zesilovače signálu „přečtou“ přes domovní dveře kód z klíče, který majitel odložil v předsíni, a  poté odjedou s jeho autem. Centrum Thatcham Research testovalo v červnu sedm modelů - BMW řady 7, BMW X7, Porsche 911, DS 3 Crossback, Mazda 3, Volvo S60 a Toyota RAV4.
Reklama

Uspěly jenom tři ze sedmi!

Uspěly pouze první tři jmenované. Ty totiž vybavily dálkové ovládání senzorem pohybu. Když se klíč nějakou dobu nepohybuje, přejde do režimu spánku a auto nejde přes zesilovač otevřít.

Ostatní testované modely se při simulované krádeži podařilo otevřít. Už v roce 2016 německý ADAC podrobil podobnému testu 24 aut od 20 značek. Neodolalo ani jedno, všechna šla otevřít a nastartovat.

V Británii jen 3 z 237

Ještě větší test udělal na přelomu roku 2018 a 2019 britský magazín Which? spolu s ADACem. Podle v lednu zveřejněných výsledků otestovali celkem 237 automobilů a neotevřely se pouze tři - Jaguar i-Pace, Land Rover Discovery a Range Rover.

Důvodem bylo, že tyto automobily byly elektronicky nastaveny tak, že uměly spočítat vzdálenost klíče od vozidla, a pokud byla větší než nastavená tolerance, auto se neotevřelo. I na základě těchto testů začala řada výrobců dálkové ovládání osazovat senzorem pohybu, kromě BMW třeba také americký Ford.
Reklama

Diskuze

Petr - 11.03.2021 13:22:35
Máme ve firmě už více vlastních aut, která jsou vyšší třídy. Jelikož mám na starosti vozový park a právě řeším knihy jízd a sledování aut, tak bych se chtěl zeptat na ideální řešení z hlediska zabezpečení a celkové sledování pohybu auta. Pokud do aut nech
Radim - 13.03.2021 17:33:29
S vyhledáváním na bázi GPS si moc nepomůžete. Pokud se někdo bude chystat ukrást například A8, tak na to rozhodně půjde připraven. Dneska není problém pro zloděje použít rušičku. Dokáží auto otevřít během pár vteřin, takže si ani kolemjdoucí nemusí všimno

Šílená není jen Tesla. Hummer se vrátí jako elektrický pick-up

Kdysi slavná americká značka by se měla vrátit na trh s překvapivým produktem
05.02.2020 11:15
|
0

Našli jsme zřejmě ta nejlepší auta. Vynikají tím, že si je jeden majitel drží patnáct i více let

V americké statistice věrnosti jednoznačně boduje Toyota a další japonské značky
21.01.2020 10:00
|
0
Reklama

Subaru BRZ končí, do Česka míří poslední třicítka vozů. Technicky podobná Toyota GT86 pokračuje

Kultovní sportovní vůz se rozloučí lépe vybavenou verzí Final Edition
20.01.2020 10:30
|
0

Mazda CX-3 zmizí z trhu, ale není to navždy

Nejprodávanější model značky Mazda v ČR se doprodává, zjišťovali jsme, co s ním bude dál.
17.01.2020 14:28
|
1
Reklama
Autosalon TV