Reklama
Řidičův chleba

Ukrást auto s bezklíčovým odemykáním a startováním? U většiny značek hračka

Britové testovali zabezpečení dálkového ovládání u automobilů. Obstály jenom tři modely!
Zdroj: Thatcham Research

Thatcham Research, britské nezávislé výzkumné centrum v oblasti automobilového průmyslu, podruhé v letošním roce testovalo zabezpečení vozů s  bezklíčovými odemykáním a startováním proti krádeži.

Výzkum, jehož další kolo testování proběhlo v červnu 2019, se zaměřilo pouze na krádež aut s bezklíčovým odemykáním a startováním, kdy zloději pomocí laciného zesilovače signálu „přečtou“ přes domovní dveře kód z klíče, který majitel odložil v předsíni, a  poté odjedou s jeho autem. Centrum Thatcham Research testovalo v červnu sedm modelů - BMW řady 7, BMW X7, Porsche 911, DS 3 Crossback, Mazda 3, Volvo S60 a Toyota RAV4.
Reklama

Uspěly jenom tři ze sedmi!

Uspěly pouze první tři jmenované. Ty totiž vybavily dálkové ovládání senzorem pohybu. Když se klíč nějakou dobu nepohybuje, přejde do režimu spánku a auto nejde přes zesilovač otevřít.

Ostatní testované modely se při simulované krádeži podařilo otevřít. Už v roce 2016 německý ADAC podrobil podobnému testu 24 aut od 20 značek. Neodolalo ani jedno, všechna šla otevřít a nastartovat.

V Británii jen 3 z 237

Ještě větší test udělal na přelomu roku 2018 a 2019 britský magazín Which? spolu s ADACem. Podle v lednu zveřejněných výsledků otestovali celkem 237 automobilů a neotevřely se pouze tři - Jaguar i-Pace, Land Rover Discovery a Range Rover.

Důvodem bylo, že tyto automobily byly elektronicky nastaveny tak, že uměly spočítat vzdálenost klíče od vozidla, a pokud byla větší než nastavená tolerance, auto se neotevřelo. I na základě těchto testů začala řada výrobců dálkové ovládání osazovat senzorem pohybu, kromě BMW třeba také americký Ford.
Reklama

Diskuze

Radim - 18.03.2021 22:52:19
Řešení nabízí Sherlog, který nabízí vlastní nezarušitelnou rádiovou frekvenci, díky které dokáže auto dohledat během chvíle. Spolupracují i s policií a při nahlášení krádeže poskytnou policii souřadnice k dohledání auta. Podívejte se na stránky sherlog .c
Petr - 15.03.2021 13:20:49
Takže neexistuje ideální zabezpečení vozu, které by bylo dokonale spolehlivé? I když někdo použije rušičku, tak to znamená, že auto nejde nijak dohledat? I kdyby bylo vyhledávací zařízení v autě sebelíp umístěno?

Šílená není jen Tesla. Hummer se vrátí jako elektrický pick-up

Kdysi slavná americká značka by se měla vrátit na trh s překvapivým produktem
05.02.2020 11:15
|
0

Našli jsme zřejmě ta nejlepší auta. Vynikají tím, že si je jeden majitel drží patnáct i více let

V americké statistice věrnosti jednoznačně boduje Toyota a další japonské značky
21.01.2020 10:00
|
0
Reklama

Subaru BRZ končí, do Česka míří poslední třicítka vozů. Technicky podobná Toyota GT86 pokračuje

Kultovní sportovní vůz se rozloučí lépe vybavenou verzí Final Edition
20.01.2020 10:30
|
0

Mazda CX-3 zmizí z trhu, ale není to navždy

Nejprodávanější model značky Mazda v ČR se doprodává, zjišťovali jsme, co s ním bude dál.
17.01.2020 14:28
|
1
Reklama
Autosalon TV