Reklama
Řidičův chleba

Řidič mustangu z víkendové nehody byl specialistou na upravené fordy a bezpečnou jízdu

Policie hledá svědky tragédie, při které zemřel člen české armády
Zdroj: Facebook Hasiči města Špindlerův Mlýn

V sobotu po poledni se u Špindlerova Mlýna stala tragická nehoda Fordu Mustang a Škody Rapid. Řidič fordu cestoval společně s 12letým dítětem. Ve směru od Vrchlabí vjel do pravé zatáčky v okamžiku, kdy od Špindlerova Mlýna přijížděla posádka v rapidu. Tu tvořil 49letý brigádní generál Milan Jakubů, jeden ze zástupců ředitele Vojenského zpravodajství, a 47letá spolujezdkyně. Obě vozidla se čelně střetla.
Reklama

Řidič rapidu nehodu bohužel nepřežil a jeho spolujezdkyně je ve vážném stavu v nemocnici v Hradci Králové. Posádka fordu z nehody vyvázla jen s lehčími zraněními. Řidič se bude muset podrobit operaci kolene. Za volantem fordu seděl právě dnes 31letý Vojtěch Ch., který je amatérským závodním jezdcem a dle našeho dobře informovaného zdroje, jehož totožnost redakce zná, také pracovníkem ve speciálním programu s názvem Auto IN Performance.

Tento program má v současné době vypnuté webové stránky a informace o něm tak zobrazují zkratkovitě jen vyhledavače. Smazaný je i profil závodního týmu Vojtěcha Ch. Zkoušeli jsme kontaktovat prodejce značky Ford, společnost Auto IN, která program s názvem Auto IN Performance, zaměřený paradoxně na výuku bezpečné jízdy a zvládání krizových situací, provozovala. Byli jsme ale bez vyjádření odkázáni na advokáta firmy.

Prodejce značky Ford, firma Auto In, se ve zkratce vyjádřil na svém facebookovém profilu, kde se píše: „Auto je ve vlastnictví naší společnosti a bylo jeho řidiči zapůjčeno na víkend k soukromým účelům. Řidič se s vozidlem účastnil setkání majitelů vozidel značky Mustang. K nehodě došlo při neorganizované individuální jízdě tohoto vozidla mimo program setkání."

Záznam dění ihned po nehodě pak na svém facebooku zveřejnili hasiči ze Špindlerova Mlýna. Natočeno bylo jedním ze svědků, kteří byli u nehody mezi prvními. Najdete ho zde. Jen upozorňujeme, že slabší povahy může rozrušit. 

Spekulace o závodění

Na sociálních sítích se živě diskutuje o tom, zda řidič, který nehodu způsobil, závodil. U nehody totiž asistoval další mustang, tentokrát červený, ve kterém jel otec chlapce z havarovaného auta. To ovšem Vojtěch Ch. popírá. Na srazu mustangů sice byli, ale po cestě prý rozhodně nezávodili. Faktem ale je, že na základě prvního vyšetřování vyjel do protisměru právě v důsledku vysoké rychlosti. Podle policejní mluvčí Ivany Ježkové nebyl řidič ještě vyslechnut. Jediné, co policie potvrdila, je, že nebyl před nehodou pod vlivem drog či alkoholu.

V tuto chvíli policie prosí všechny případné svědky celé události či toho, co jí předcházelo, aby se jí ozvali. Ivana Ježková k tomu řekla: „Dvanáctileté dítě již bylo z nemocnice propuštěno a svědectví kriminalistům poskytlo. Očekáváme výsledky nařízené soudní pitvy u zemřelého řidiče z druhého vozidla. Předběžně vyčíslená škoda je 1 300 000 Kč. V souvislosti s vyšetřováním kriminalisté žádají veřejnost, a to očité svědky nehody, případně majitele vozidlových kamer, kteří zaznamenali okolnosti těsně před nehodou, ať na linku 158 poskytnou svá svědectví, případně operačnímu důstojníkovi předají na sebe kontakt. Vzhledem k tomu, že se dopravní policisté souběžně zabývají i případným porušováním pravidel v silničním provozu, ke kterému mohlo docházet v sobotu 21. 9. 2019 v souvislosti s jízdou sportovních vozidel Ford Mustang na Trutnovsku, konkrétně v okolí Špinderova Mlýna, Vrchlabí a Benecka, přivítáme obdobná svědectví i k tomuto jednání.“
Reklama

Řidiči hrozí vězení

Pokud vyšetřování prokáže, že viníkem je opravdu řidič mustangu, hrozí mu obvinění z těžkého ublížení na zdraví a usmrcení z nedbalosti. Za to je vězení na dva až osm let, vysoká pokuta a sedm trestných bodů.

Pozůstalí po zemřelém ze Škody Rapid pak po viníkovi mohou žádat odškodnění. Stejně tak spolujezdkyně či její rodina. O tom, jak se po nehodě domoci odškodnění, jsme vás před pár dny informovali, podrobnosti si můžete připomenout výše.
Reklama

Diskuze

hanysek33 - 27.09.2019 19:18:58
Tak nevím,pracoval jsem v servise a když dovezli podobně bourané auto,tak byl zasekly rychloměr a ukazoval jakou rychlosti auto jelo v době nárazu.A řidič Fordu chtěl snad tu zatáčku jet driftem?jako by se inspiroval filmovou sérií Rychle a zběsile....

Stačí drobná nehoda, kterou jste nezavinili, a policie vám může zabavit malý techničák

Podívejte se na 13 závad, kvůli kterým můžete přijít o osvědčení o registraci vozidla
07.08.2019 09:10
|
3
Reklama

Retro: Nemilovaná Škoda 1203 se deset let vyvíjela a čtyřicet vyráběla. Dnes je z ní drahý veterán

Lehká dodávka chtěla být čímsi na způsob Volkswagenu Transporter. Kvalita byla ale mizerná
13.07.2024 09:25
|
2

Retro: Před padesáti lety šla do výroby Tatra 613. Dojela na pověst i originální koncepci

Papalášská limuzína projížděla slepou uličkou, ze které nebylo návratu. Dnes má velkou cenu
06.07.2024 09:55
|
10
Reklama

Retro: Kdyby se Škoda Favorit vyráběla s českým designem, šanci u Volkswagenu by nedostala

Vývoj nového auta s předním pohonem byl v 70. letech jedno velké zoufalství
29.06.2024 08:21
|
10

Retro: Socialistický Fiat 125p byl luxusem své doby. Kvůli mocné korozi ale přímo mizel před očima

Starší bratr Malucha byl zásadním příspěvkem italského Fiatu k motorizaci socialistického Polska
22.06.2024 07:22
|
7
Reklama
Autosalon TV