Reklama
Řidičův chleba

Redaktoři Autosalonu prozrazují cenné tipy na nejrychlejší kolo s elektrickými motokárami CMKarting

Navštívili jsme unikátní půjčovnu motokár, kde neucítíte vůni benzinu ani neuslyšíte hluk motoru
Zdroj: Jan Markovič pro Autosalon.tv

Tým televizního pořadu a webu Autosalon.TV poměřil své síly v motokárové půjčovně CMKarting. Jelikož nikomu v redakci není volant cizí, rozhodli jsme se v rámci teambuildingu vyrazit na motokáry, aby se ukázalo, kdo je z nás nejlepší řidič. A byla to doslova elektrizující jízda, jelikož jsme celou dobu jezdili na elektřinu.

Elektrický pohon poskytuje jedinečnou funkci

Užít si pravou zábavu za volantem je čím dál tím těžší. Provoz je každým rokem hustší, pravidla silničního provozu přísnější a pohonné hmoty a auta neustále dražší. Kde si tedy levně a bezpečně vyzkoušet své limity a porovnat své dovednosti s kamarády? No přece na motokárách. A jelikož je tým Autosalonu moderní a šetrný k životnímu prostředí, vyrazili jsme na elektrické káry. Konkrétně na indoorovou trať CMKarting, která nabízí 690metrovou trať se spoustou unikátních klopených zatáček a záludných pasáží.

Pokud nepatříte mezi fanoušky elektromobility a ohrnujete nad elektrokárami nos, nedivíme se vám, také jsme měli předsudky. Nicméně po prvním svezení v elektřinou poháněné káře jsme zcela změnili názor. Samozřejmě, nevydávají žádný zvuk, ale jejich dynamika a reakce na plyn je fascinující. Obzvlášť při použití tlačítka „Boost". Ano, čtete správně, Boost.

Na rozdíl od motokár spalující benzin mají elektrické deriváty speciální funkci, která umožní řidiči na pár sekund odemknout extra výkon motoru. To při závodě dává jedinečnou možnost taktizovat. Pokud se vám například nedaří svého soupeře předjet v zatáčkách, stačí si počkat na rovinku a pomocí tlačítka „Boost” ho můžete snáz překonat. Ale pozor, krátkodobé navýšení výkonu lze aktivovat pouze jednou za kolo, proto je potřeba s  „Boostem” zacházet co nejtaktičtěji.

Vyhraje ten nejpřesnější a nejodvážnější

Pokud sledujete televizní pořad, určitě jste si všimli, že naši moderátoři nejsou za volantem žádná ořezávátka, a to samé platí i o redaktorech webu Autosalon.TV. Kdo se ale s náročnou tratí a rychlými elektrickými motokárami vypořádal nejlépe? V týmu máme nespočet šikovných řidičů, ale tím vůbec nejlepším jsem byl já Robin Běhal, v těsném závěsu za mnou skončil Martin Müller alias Muldix a jeho kameraman Matěj s přezdívkou JeTma. Skvělé časy zajížděl i Ondřej Hrubeš (Hrubis) a šéfredaktor webu Fotr na Tripu Lukáš Dittrich.

Musím ale přiznat, že jsem měl oproti svým kolegům velkou výhodu - dříve jsem jezdil amatérské motokárové závody. Díky těmto zkušenostem mohu dát našim čtenářům pár tipů, jak v CMKarting zajet co nejrychlejší čas. Klíčem k úspěchu je nalézt ideální stopu, což není na poměrně úzké indoorové trati tak složité. Pouze stačí trefovat apexy a ze široka si najíždět do zatáček.

Mnoho mých kolegů se mě ptalo, kde brzdím. Odpověď je jednoduchá, skoro nikde. Elektrické motokáry mají skvělou mechanickou přilnavost a velká část okruhu se dá jet pod plynem. Řidič ale musí mít odvahu a umění to tam takzvaně “pustit”. Brzdy využívám pouze v zatáčkách, které mají 180 stupňů (“vracáky”) a v technicky náročné pasáži v posledním sektoru, kde se nachází prudké stoupání a po sobě jdoucí levotočivá a pravotočivá zákruta (takzvaná šikana).

Pokud se naučíte správně brzdit a udržovat ideální stopu, už jen stačí myslet na to, aby se vám při nájezdu a výjezdu ze zatáček motokára nedostávala do přetáčivého smyku. To zajistíte tím, že budete včas a plynule zatáčet a vyvarujete se agresivnímu přidávání akcelerátoru v průběhu zákruty. Pamatujte si, že čím budete plynulejší, tím budete rychlejší. Jakýmkoliv uklouznutím ztrácíte drahocenný čas.

Je to cenově dostupná zábava pro každého

Pokud vás motokárová půjčovna CMKarting zaujala, rozhodně ji neváhejte vyzkoušet, je to super zážitek pro zkušené i nezkušené řidiče jakéhokoliv věku. Desetiminutová jízda stojí 350 korun, s tím že studenti platí pouze 250 Kč. Půjčení bezpečnostní helmy je pak zdarma, platí se pouze kukla (můžete si přinést vlastní vybavení).

Trať se nachází na pražském Zličíně nedaleko konečné zastávky metra linky B. Parkování auta v areálu je zdarma a o volná místa nebývá nouze.
Reklama

Hlasování:

 ?x


Diskuze

PICHAV - 01.11.2023 15:30:35
A KDE JE TEREZKA ??!! V KTERE KARE MOTOKARE !!!! ZAPADLA ???? MUSLIM !!!! JE OPTIMALNI ZAVODNIK DO MOTOKAR
Josef Kučera - 31.10.2023 20:28:52
Půjčit si motokáru bez řevu motoru a vůně spáleného benzínu?? To to samé jako čučet do cukrárny přes výlohu.

Akce sundej kolegu aneb tým Autosalonu se snažil zkrotit elektrické motorky v Pitlandu

Vyzkoušeli jsme unikátní zábavu v uzavřené hale. Pitbiky jsou výzvou nejen pro motorkáře
20.05.2022 15:45
|
0
Reklama

Chcete přes zimu trénovat své jezdecké dovednosti? Můžete zkusit elektrické motorky nebo motokáry

Poradíme vám, jak a kde si zlepšovat dovednosti za volantem nebo řídítky v zimním období
09.02.2022 17:31
|
0

Sršeň elektřinu nemá rád, ale v Pitlandu se bavil. Podívejte se i na jeho další elektro recenze

Pitland umožní celoroční trénink motorkářům v úplných začátcích, pokročilým i závodním jezdcům
30.01.2020 18:10
|
0

Jako to vypadá na světové premiéře? Martin Müller vás provede debutem domácí Škody Superb

Do Dolních Břežan se sjely stovky novinářů, kteří se dočkali odhalení české novinky
06.12.2023 15:13
|
2

Řídili jsme Suzuki Swift bez střechy. Moc výkonu nemá, přesto je to neskutečně zábavné auto

Legendární malé auto do města slaví čtyřicátiny. Svezli jsme jeho velmi zajímavou verzí
06.12.2023 10:22
|
0
Reklama

Tohle je podle Sršně nejlepší motorka na světě. Problém je, že z řidiče se stal cestující

Oblíbený moderátor se podíval na zoubek nejnovějšímu modelu ze stáje BMW
05.12.2023 15:49
|
3

Žádné elektrické nesmysly. Pepa má radost, protože objevil normální auto s benzinovým motorem

Alfa Romeo Stelvio prošla faceliftem. Pepa Vrtal neváhal a podrobil ji svému klasickému testu
05.12.2023 10:25
|
11
Reklama
Autosalon TV