Reklama
Řidičův chleba

Potkali řidiče, který auto sotva udržel na silnici. Nasměrovali na něj policii, do dvou dnů byl soud

Policisté radí: nepřibližujte se, volejte nás a natáčejte záznam. Nesmí to ale dělat řidič telefonem
Zdroj: Policie ČR
K dopadení úplně opilého řidiče pomohl náhodný svědek jedoucí za ním.

Policisté pravidelně upozorňují na to, že alkohol za volant nepatří. Přesto se každý den najde několik řidičů, kteří nerespektují varování policie ani zákon a pod vlivem alkoholu do auta sednou. Často jejich jízda končí tragicky, jak ukazuje například nedávný případ na mol opilé řidičky, která při nehodě zabila policistu. Jen v pátek 17. července se stalo 7 nehod, při kterých hrál roli alkohol. Jedné, teoreticky vážné nehodě auta, jehož řidič byl úplně na mol, před pár dny zabránila pohotová reakce posádky auta jedoucího za ním.
Reklama

Skoro čtyři promile

Případ se stal v neděli 12. července k večeru, kdy se na policii z Městce Králové obrátil řidič s velmi netradiční informací. Tvrdil, že jede za autem, jehož řidič není schopný držet směr. Volající policii navedl na místo, kde se zrovna nachází a do doby než hlídka dorazila na místo, jeli stále za ním. Samozřejmě v uctivé vzdálenosti. Vzhledem ke stylu jízdy by bylo nesmírně nebezpečné se k autu jakkoliv více přibližovat.

Poté, co na místo dorazila policie a řidiče zastavila, dala mu dýchnout. Test na přítomnost alkoholu ukázal hodnotu 3,84 promile. Proto byl dotyčnému na místě zadržen řidičský průkaz, zakázána jízda a vzhledem k jeho stavu jej policisté převezli na služebnu. Ty skoro čtyři promile mu totiž nejen znemožňovaly bezpečnou jízdu, ale také srozumitelné vyjadřování.

Trest přišel jen za dva dny

Po vystřízlivění byl 51letý cizinec obviněn z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a to v takzvaném zrychleném zkráceném přípravném řízení. Jak to v praxi funguje, vysvětluje policejní tisková mluvčí Petra Potočná: „To znamená, že ve lhůtě 48 hodin od zadržení byl tento muž za trestný čin i odsouzen. V tomto konkrétním případu soudce uložil trest dvouletý zákaz pobytu na území České republiky a také zákaz řízení všech motorových vozidel po dobu čtyř let.“
Reklama

Video jako důkaz

Pokud se podíváte na video výše, můžete to dle policie brát jako návod k tomu, jak postupovat v případě, že na silnici narazíte na takto zjevně opilého řidiče. Petra Potočná k tomu řekla: „Lze předpokládat, že svědci v tomto případě zabránili možné dopravní nehodě. Takové jednání se dá uvést jako správný postup v řešení obdobných věcí s výzvou k občanům, aby ani oni nebyli lhostejní vůči svému okolí.“

V žádném případě se ale takového řidiče nesnažte jakkoliv zastavovat, to je práce policistů. Stejně jako posádka auta, ze kterého se natáčelo, si držte odstup a volejte policii. Ta po vás bude chtít popis situace a informaci o tom, kde se nacházíte.

Pokud máte v autě spolujezdce, požádejte je o pomoc s natáčením. Video jako důkaz se rozhodně bude hodit. V žádném případě ale záznam nepořizujte z pozice řidiče. Jistě netřeba připomínat, že řidič ze zákona nesmí mít v ruce telefon ani žádné jiné záznamové zařízení. Právě v takových chvílích pak ideálně poslouží kamera za čelním sklem, která udělá všechnu práci za posádku.

Diskuze

kdyby se lidi - 20.07.2020 23:35:51
v první řadě radši starali sami o sebe
PICHAV - 21.07.2020 05:32:59
CIZINEC MA ZIVOTNI ZKUSENOST A UZ VI ZE !!!!!!! CESI === UDAVACI !!!!!! STB !!!!! STEJNA TONAZ BOLSEVIKA !!!!!!!!!

Nešťastně zamilovaná a opilá žena se v Brně mstila na autech. Jako zbraň použila plynovou láhev

Výtržnice dala do útoku na zaparkovaná vozidla všechnu svou naštvanost. Možná se dočká i vězení
21.05.2020 10:46
|
0
Reklama

Video: Opilá řidička nezvládla zatáčku. Vrazila do nočního klubu jak terorista. Tam zavládla panika

Po nehodě nadýchala bezmála dvě promile. Zranila jednu ženu
24.02.2020 17:34
|
3

Opilý mladík ujížděl nocí bez světel. K zastavení ho přemluvila až spolujezdkyně

Poslední dobou mají policisté plné ruce práce se šílenými řidiči, kteří místo zastavení začnou ujíždět. Jak už to tak v podobných případech bývá, i v té nedávné honičce hrál hlavní rol alkohol. A nejspíš i láska k akčním filmům.
20.08.2017 06:48
|
1

Vyvracíme řidičské mýty: Klimatizace dramaticky zvyšuje spotřebu. Bývávalo, automatické jsou úsporné

Fakt je, že klimatizace spotřebu zvýší. Ale zanedbatelně, tedy podobně, jako otevřená okna
24.10.2020 08:36
|
3

Velká česká města nezavedou parkování v zónách zdarma. Není žádný lockdown, zní od nich

Podle vedení Prahy je potřeba chránit rezidenty před nájezdem parkujících přespolních
23.10.2020 17:48
|
0
Reklama

Ford přiznává velké problémy s částečně elektrickou kugou. I v Česku nabízí zákazníkům kompenzace

Automobilka zakázala externí dobíjení, pozastavuje dodávky a auta svolává do servisů
23.10.2020 08:26
|
0

Autoškoly a prodejci aut musí kvůli koronaviru zavřít. Servisy zůstaly otevřené

Vládní nařízení je platné od 22.10. od půlnoci. Zatím není jasné, na jak dlouho
21.10.2020 17:27
|
4
Reklama
Autosalon TV