Reklama

Vyšší limity plnění i krytí rizik. Nové autopojištění Slavie přitahuje stále více motoristů

I k zálkadnímu pojištění lze mít VIP asistenci, říká v rozhovoru ředitel produktů Slavie Jiří Běťák
Zdroj: Tiskový servis Slavia pojišťovna

Nové Autopojištění od Slavia pojišťovny přitahuje zájem motoristů. Lákají je vyšší limity plnění, krytí většího množství rizik a velkorysejší asistence. Vychází z pěti základních balíčků, které si majitelé vozidel mohou doplnit podle vlastního uvážení o další připojištění. Ve Slavii si tak konečnou variantu autopojištění motoristé sestaví podle toho, čeho se obávají a jak často a kde jezdí nebo parkují. Kromě tradičních klientů pojišťovna svůj produkt zacílila i na majitele dražších vozů.

„Nejde jenom o finanční náhradu po nehodě nebo krádeži, ale také o služby, které motoristům zajistí rychlou pomoc,“ vysvětluje ředitel tvorby a správy produktu Slavia pojišťovny Jiří Běťák a upozorňuje na to, že i k té nejjednodušší verzi povinného ručení si lze sjednat třeba VIP asistenční služby. Nové asistence budou automaticky platit i pro řidiče, kteří si smlouvy uzavřeli před letošním jarem.

Jen pro škodovkáře? To je mýtus

V minulosti bylo u pojišťoven obvyklé, že klient měl výši spoluúčasti uvedenou v procentech. Jenže když pak naboural, tak vlastně částku, kterou zaplatí ze své kapsy, dopředu neznal. Ve Slavii ji zná?
Ano, zná. Klienti se pojišťují především proti velkým škodám, nikoliv kvůli drobným šrámům. Proč by je tedy měla pojišťovna „trestat“ u vysokých škod odečtením vyšší procentuální spoluúčasti? U nás si proto hned na začátku motorista zvolí fixní spoluúčast od 5000 do 15 000 korun. A bude-li jeho škoda statisícová nebo milionová, žádný jiný výpočet už mu výplatu peněz snižovat nebude.

Slavia prý má nejvíce klientů mezi staršími škodovkáři. Je to pravda?
Našimi klienty jsou majitelé všech značek, které potkáváte na českých silnicích, včetně škodovek. Ale nepojišťujeme jenom škodovkáře. Naše autopojištění zdaleka nemíří výhradně na levné vozy, ale i na majitele dražších automobilů, jejichž ceny začínají šestimístnými ciframi na sazebníku. Mýtus o tom, že jsme pojišťovnou pro starší auta české výroby tedy neplatí. 

Zastavme se na chvíli třeba u asistenčních služeb, které jste vloni významně upravovali. V čem jsou jiné?
Jejich součástí je VIP varianta, která v rámci Česka zahrnuje zcela bezlimitní odtah a stejnou službu v zahraničí do vzdálenosti 400 km. Není-li možné v cizině auto opravit, má v rámci této varianty jeho majitel zajištěnou repatriaci do České republiky. Její součástí je i bezlimitní vyproštění vozidla nebo zapůjčení náhradního automobilu až na devět dní.

Co když chce mít klient k dispozici náhradní vůz delší dobu?
U osobních vozidel si můžete koupit pronájem náhradního auta na tři, pět nebo deset dní a tyto limity se pak s rozsahem sjednané asistence sčítají.

Vyproštění bez limitu

Novinky v asistenci se týkají pouze nehod a poruch?
Nejenom nehod a poruch. Nově se týkají také odcizení, vandalismu, živlů nebo řidičských chyb. Zároveň je v nich co nejvíce rizik sloučeno pod jeden limit. Řekněme, že budete mít limit ve výši 100 tisíc korun, přičemž se tato částka týká oprav, odtahu, vyproštění, přeložení nákladu či uložení vozidla. V takovém případě pak máte lepší přehled o tom, jakou částku už jste v rámci asistence vyčerpal a jakou máte stále ještě k dispozici.

Slavia pojišťuje i nákladní vozy, které jezdí s návěsy. Jak se ale řidič vyzná v tom, jaká asistence platí pro tahač a jaká pro návěs?
U nás to řešit nemusí. Naše nové autopojištění obsahuje asistenci pro tzv. tandem, tedy jak tahač, tak i návěs. To je velmi praktická věc, protože řidiči, kteří během přepravy návěsy často mění, už nemusí pátrat po tom, pro který z nich a v jakém rozsahu mají asistenci sjednanou. Teď se ve stejném rozsahu vztahuje jak na tahač, tak i na libovolný zapřažený návěs.

Noční můrou pro majitele nákladních vozů je jejich případné vyproštění po nehodě…
Teď už ne. Velkou výhodou této varianty je totiž bezlimitní vyproštění.

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Pojištění auta do zahraničí? Je to jednodušší, než si myslíte

Pojistit lze pouze vozidlo do 3,5 tuny kategorie M1 nebo motocykl
08.05.2024 13:50
|
0

Ráno parkujete na ulici, večer ve vlastní garáži

Vlastní garáž je snem každého motoristy. Ale jak ji pořídit výhodně, rychle a bez starostí?
02.05.2024 10:46
|
0
Reklama

Nejlepší auta, která můžete vyhrát v kasinu

Máte rádi hazardní hry a drahá auta? Pokud ano, tak jste na správném místě!
04.04.2024 13:00
|
0

Jak zrušit povinné ručení? V Directu to jde ze dne na den

Ukončení smlouvy dohodou téměř žádná jiná pojišťovna u nás neumožňuje
29.03.2024 07:30
|
0
Autosalon TV