Reklama

Jak zrušit povinné ručení? V Directu to jde ze dne na den

Ukončení smlouvy dohodou téměř žádná jiná pojišťovna u nás neumožňuje
Zdroj: Adobe Stock

Možná jste se s tím už setkali: nevyhovuje vám pojištění, které máte, chcete tedy změnit pojišťovnu, a nejde to. Většinou vám pojišťovny totiž umožní ukončit smlouvu jen v případech určených zákonem. V Directu je to jinak – rukojmí u nás nedržíme.

Jak vypovědět povinné ručení?

Chcete odejít? U Directu můžete hned, důvody udávat nemusíte. Ukončení smlouvy dohodou ale téměř žádná jiná pojišťovna u nás neumožňuje. Jak tedy zrušit pojistku na auto, pokud jste pojištěni jinde než u Directu? Musíte mít tzv. zákonný důvod, nejčastěji to bývá ukončení smlouvy ke dni, kdy vám smlouva končí. Ale pozor na podmínku, že výpověď musíte doručit pojišťovně nejpozději 6 týdnů před koncem pojistného období. Pokud tento termín nestihnete, pojistku můžete zrušit až skončí další období – většinou tedy další rok.

Odstoupení do 14 dnů nebo 2 měsíců

Existují případy, kdy můžete vypovědět povinné ručení bez čekání na konec smlouvy. Pokud pojištění sjednáváte mimo obchodní prostory nebo na dálku, například po telefonu nebo online, můžete od smlouvy odstoupit do 14 dnů. V tom případě se autopojištění ruší od počátku, jako by nikdy nevzniklo.

A pak máte také právo vypovědět smlouvu do 2 měsíců od uzavření. Doba, kdy smlouva končí a kdy zaniká povinné ručení, je 8 dní po doručení výpovědi.

Prodej, krádež nebo vyřazení auta

Pak tu jsou ještě důvody, u kterých je zrušení pojištění samozřejmé – prodej auta, krádež nebo totální likvidace. V takových případech lze smlouvu zrušit do 3 měsíců od nahlášení pojistné události. A pak ještě existují i specifické situace, kdy je možné pojištění zrušit. Všechny je najdete v pojistných podmínkách, občanském zákoníku a zákoně o povinném ručení.

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Vyšší limity plnění i krytí rizik. Nové autopojištění Slavie přitahuje stále více motoristů

I k zálkadnímu pojištění lze mít VIP asistenci, říká v rozhovoru ředitel produktů Slavie Jiří Běťák
22.05.2024 09:05
|
0

Pojištění auta do zahraničí? Je to jednodušší, než si myslíte

Pojistit lze pouze vozidlo do 3,5 tuny kategorie M1 nebo motocykl
08.05.2024 13:50
|
0
Reklama

Ráno parkujete na ulici, večer ve vlastní garáži

Vlastní garáž je snem každého motoristy. Ale jak ji pořídit výhodně, rychle a bez starostí?
02.05.2024 10:46
|
0

Nejlepší auta, která můžete vyhrát v kasinu

Máte rádi hazardní hry a drahá auta? Pokud ano, tak jste na správném místě!
04.04.2024 13:00
|
0
Autosalon TV