Reklama

Ráno parkujete na ulici, večer ve vlastní garáži

Vlastní garáž je snem každého motoristy. Ale jak ji pořídit výhodně, rychle a bez starostí?
Zdroj: Gardeon

V případě, že máte pozemek, na kterém je místo na stavbu garáže, máte tzv. vyhráno. S moderními technologiemi ve stavebnictví ji totiž můžete mít postavenou doslova za odpoledne.

Bez nadsázky lze říci, že ráno odjedete do práce a večer zajedete do hotové funkční garáže. Například u montovaných garáží Gardeon je odvedena většina práce ve výrobním závodě. Samotná stavba u zákazníka je tak otázkou pár hodin. Před instalací je nutné pouze připravit rovný pevný podklad. Všechno ostatní obstará tým z Gardeonu. Sestavení celého díla je díky hotovým dílům a „montážnímu koncertu“ velmi rychlé. Po stavbě nezůstane žádný nepořádek, vše je naprosto bez starostí. Díky online konfigurátoru si můžete navrhnout vlastní stavbu online dle rozměrových a finančních možností. Volit může jednoduché nezateplené konstrukce, ale i uživatelsky komfortnější zateplenou variantu. Garáž se tak může stát plnohodnotným rozšířením obytného prostoru v rámci domu. Co třeba do garáže umístit dílnu, kancelář, posilovnu nebo „chlapskou klubovnu“? Fantazii se v tomto ohledu meze nekladou.

Garáž s propracovanými detaily

U Gardeonu objednáte nejen kvalitní skelet s bezúdržbovým maximálně odolným povrchem, ale i okna, dveře, kvalitní plně automatická vrata německé firmy Hörmann, případně další příslušenství, v podobě závěsných systémů na uskladnění jízdních kol a nářadí. Jádro jednotlivých panelů je z oceli. Exteriérový povrch stavby evokuje klasickou omítku, která se nanáší již ve výrobě. Díky tomu nedochází ke konstrukčním chybám, které jsou častým problémem u zděných omítek. Na první pohled ale nikdo nepozná, že se nejedná o zděnou stavbu. Další výhodou sendviče je minimální nárok na prostor. Základní nezateplená stěna má tloušťku necelých 50 mm, zateplená pak 40 mm. V neposlední řadě je zajímavá cena, která je oproti zděným stavbám o cca 60 % nižší.

Garáž jako investice

Mnozí majitelé pozemků dnes výstavbu garáží berou jako výhodnou investici, na kterou dosáhne prakticky každý. Pořizovací cena je stále poměrně dostupná a měsíční výnosy v případě pronájmu se pohybují v řádech tisíců korun. Poptávku po garážích zvyšují nejen majitelé aut, ale i soukromé osoby a malé firmy, které shání menší skladové prostory; buď na kola, lyže a nářadí nebo třeba jako zázemí e-shopu či pro drobné podnikatele.

Hodnota parkovacích míst klesat nebude

Výnosy z garáží však neplynou jen z okamžitého pronájmu. Očekává se, že hodnota parkovacích míst bude zejména ve městech dlouhodobě růst. Zdražování garáží obecně souvisí se zvyšujícím se počtem aut a masivním přílivem obyvatel do blízkosti větších aglomerací. Ceny garáží paradoxně navyšuje i ekologický aktivismus. Uzavírání městských center nebo omezování či zpoplatňování parkovišť povede k větší poptávce po místech, kam lze vozidlo bezpečně umístit. Investice do garáže se vám tak s jistotou mnohonásobně vrátí.
Autosalon TV