Reklama
Ojetiny

Autotržiště Carvago je největší v Evropě. Umožňuje nákup ojetiny online s doručením auta až domů

Vybírat můžete z téměř milionu ojetých aut a při nákupu nic neriskujete
Zdroj: Carvago

Internet bezesporu změnil nákupní zvyklosti v celé řadě oblastí, tu automobilovou nevyjímaje. Vždyť už dnes si většina lidí nové auto předem vyhlédne a zkonfiguruje na internetu, u ojetin zase prochází celou řadu serverů jak u nás, tak v zahraničí s obsáhlými nabídkami ve snaze najít pro sebe ten nejvhodnější automobil. Jenže to má samozřejmě i řadu úskalí, zejména pak v momentech, kdy si vyhlédnete auto v zahraničí. Situaci by chtěl výrazně zlepšit společnost Carvago, která spouští online tržiště ojetých vozů s nabídkou, která je největší v Evropě. Jak to funguje?

Co je vůbec Carvago?

Carvago je český automotive startup, který od minulého roku spolupracoval na trhu ojetých vozů s obchodními partnery a nyní se od 1. října otevírá i koncovým zákazníkům. Jedná se o internetové tržiště ojetých aut, které sdružuje evropské nabídky ojetin, díky čemuž může zájemcům nabídnout výběr z téměř milionu prověřených ojetých  aut.

Unikátnost konceptu spočívá v komplexním online servisu, který spočívá nejen ve výběru auta, ale i se všemi doplňkovými službami včetně doručení vozu před dveře domu zákazníka. 
Reklama

Jaká auta a odkud můžete vyhledávat?

Zákazníci mohou vybírat z široké palety vozidel s nájezdem do 160 tisíc kilometrů a do 10 let stáří, navíc s prodlouženou zárukou 6, respektive 12 měsíců včetně asistenčních služeb. Autotržiště je se svými službami aktuálně k dispozici zákazníkům z Česka, Slovenska a Německa. Do konce roku se však rozšíří i o další země, jako jsou například Francie, Benelux, Švédsko, Španělsko, Itálie a Rakousko. Plánovaným cílovým stavem je propojení až 17 evropských zemí.

Jakub Šulta, CEO startupu Carvago

“Online nákup vozu přináší zákazníkům celou řadu výhod, ať už jde o šíři nabídky, komplexní kontrolu technického stavu vozu, financování za výhodnějších podmínek nebo garanci kvality. Jsme si vědomi, že přicházíme se zásadní inovací a budeme si muset získat důvěru zákazníků. I proto máme velmi striktní pravidla nákupu vozů a zákazníkům nabízíme jen ta, která projdou přísným auditem kvality, což jsou průměrně jen 2 auta z 5. Prakticky již není jediný důvod, proč by si zákazník měl v dnešní době kupovat auto v kamenné prodejně.“

Jak to funguje?

Tak hlavně to funguje celé online, na tom si Carvago zakládá. Jinak je proces poměrně intuitivní. Z nabídky vozů, které pocházejí z různých evropských zdrojů, si můžete vybrat auto, které se vám zdá jako nejlepší. Pokud o toto auto projevíte zájem, Carvago ho prověří komplexní kontrolou CarAudit, která se skládá z 270 revizních fází a zákazník na konci obdrží detailní certifikovaný popis technického stavu vozu. Toto důkladné prověření vozů je na evropské úrovni realizováno s renomovanými partnery jako TÜV, DEKRA či Pirelli. 

Pokud zákazníkovi technický stav vozidla vyhovuje, Carvago auto vykoupí do svého vlastnictví a zrealizuje jeho převoz. Díky tomu může garantovat stav prodávaných vozů a jako jejich vlastník na ně poskytovat záruku. Výhodou pro zákazníka je, že auto kupuje od tuzemského subjektu a tudíž i dle platné lokální legislativy.
Reklama

Diskuze

PICHAV - 01.10.2020 14:24:17
TAK PROTO CESKA POSTA RADEJI ZAVIRA POBOCKY !!!!! NA TOHLE PROSTE NEMA KOULE !!!!! NEMA ANI POSTACKY ANI AUTA S KOULEMA !!!!!! KONECNE CESKE POSTE NECO ZLOMI VAZ I KOSTE !!!!!! A POSTACI BUDOU ZAMETAT RUKAMA PRED PRACAKEM !!!!! VAJGLY
legnaw - 08.10.2020 19:17:36
strasna zlodejina.. ceny oproti povodnej ponuke zdvihnu a plus na to dovoz...

Prodejce zatajil, že byla ojetina bouraná. Nevadí! Více než polovina zájemců o ni si ji stejně koupí

Zní to skoro neuvěřitelně, ale průzkum společnosti Cebia potvrzuje, že zatajená havárie nemusí vadit
12.09.2020 09:38
|
9
Reklama

Čtyřleté ojetiny mívají tachometr stočený klidně o 300 tisíc kilometrů. A Češi se o ně perou

Nejoblíbenější akce ojetých vozidel jsou u takzvaných vysokonáběhových manažerských aut
27.08.2020 08:04
|
2

Polovina kupců ojetin se chová, jako by si pořídila nový vůz a nepočítá se servisem. Tak moc se mýlí

Vybrali jsme nejprodávanější typy aut z druhé ruky v Česku. A zjistili, co se na nich musí udělat
24.08.2020 18:43
|
31

Elektromobil Škoda Enyaq iV na rok zdarma vyhrál Pavel Nečas. Dostane ho Kluk Puk Jakuba Voráčka

Napínavou soutěž osmi osobností rozhodly vaše hlasy
30.06.2021 09:22
|
1

Středeční Autosalon prozradí, jak se levně dostat do rallye a nebo si koupit dostupné SUV

Otestujeme Hyundai Bayon i Nissan Juke, svezeme se na "no name" motorce a zkusíme esport
15.06.2021 09:20
|
0
Reklama

Není důležité zúčastnit se, ale vyhrát, děl při soutěži se Škodou Enyaq Pavel Nečas. Dáte mu hlas?

Brněnský divoch reprezentoval Nadaci Jakuba Voráčka pomáhající lidem s roztroušenou sklerózou
09.06.2021 20:45
|
0

Nasty za volantem Škody Enyaq iV ukázal, že je skvělým řidičem. Dostanou on i Radost dětem váš hlas?

Beatboxer se v soutěži Autosalonu nesmířil s chybějícím zvukem motoru, tak mu trochu pomohl
02.06.2021 19:44
|
0
Reklama
Autosalon TV