Reklama
Nová auta

Ford Mustang Mach 1 na okruhu ukázal skvělé manuální řazení a silný motor. Závoďák to ale není

Mach 1 svým designem odkazuje na model ze 70. let. Pod kapotou si nadále zachoval 460 koní
Zdroj: Honza Markovič

Ford Mustang Mach 1 se konečně dostal do České republiky. Limitovaná edice na trh přijíždí s designovými prvky odkazující na původní Mach 1 ze 70. let minulého století. Svou techniku podědil po bratrských modelech Mustang Bullit a Mustang 350GT, ze kterých si vzal ty nejlepší komponenty. Díky tomu je Mach 1 nejlépe vybaveným evropským mustangem na jízdu po okruzích. 

Čím se speciální edice liší v exteriéru?

Po stránce designu se Mach 1 oproti klasickému modelu GT liší novým předním nárazníkem vybaveným funkčním splitterem (z modelu GT350), který dokáže generovat až o 15 procent vyšší aerodynamický přítlak. Mach 1 se také pyšní novou maskou chladiče s charakteristickými otvory imitující světlomety.  Zadní část Mustangu dostala nový difuzor (ze Shelby GT500), který lépe usměrňuje protékající vzduch. Pozměněné byly také koncovky výfukového potrubí či zadní spoiler. Limitovaná edice je též rozpoznatelná podle barevných polepů, nových litých kol "High Gloss Magnetic" a podle loga Mach 1 nacházejícího se na kapotě, víku kufru a boku auta. 

Interiér oživují nové detaily

Drobné měny se odehrály i v kabině Mustangu. Interiér speciální edice disponuje jedinečným vzorem kožených sedadel, který odkazuje na předchozí modely Mach 1. To, že řidič sedí za volantem limitky pozná také podle plaketky s pořadovým číslem karoserie, nástupních prahů s logem Mach 1 či podle bílé hlavice řadící páky (z Mustangu Bullit). 

Technické novinky

Nový Ford Mustang Mach 1 má pod kapotou motor 5.0 V8 s výkonem 460 koní a 529 Nm, který si propůjčil z modelu Bullit. Výjimkou je vzduchové sání, které Mach převzal z amerického Mustangu GT350. Drobnými změnami prošla 6stupňová manuální převodovka Tremec (z GT350). Ta je nově masivnější a dostala funkci automatických meziplynů. Lehce se také přenastavil 10stupňový automat, který tak lépe sedí ke sportovnímu charakteru auta. Další technické změny se týkaly především chlazení. Mach 1 dostal nový chladič oleje motoru, převodovky a zadní nápravy. Aby limitovaná edice vhodná na závodní okruhy dobře zatáčela, vysloužila si přepracované komponenty zavěšení z modelu GT500 a nově kalibrovaný elektrický posilovač řízení. Ford také vybavil Mach 1 unikátním nastavením tlumičů MagneRide. 

Jízdní dojmy

S novým Fordem Mustang jsme jezdili jen po závodní okruhu, takže zatím přesně nevíme, jak se bude chovat na běžných silnicích. Na druhou stranu aspoň můžeme potvrdit, nebo vyvrátit, zda je Mach 1 opravdu vhodný vůz na uzavřené tratě. 

Pravda je taková, že limitovaná edice Mustangu je na závodním okruhu opravdu lepší, než základní GTčko. Stále to ale není žádný plnokrevný sporťák. Kvůli vyšší hmotnosti a měkkému naladění tlumičů je v zatáčkách lehce neohrabaný a poměrně dost se naklání. Naopak musíme Mach-1 pochválit za strmé a přesné řízení a boží manuální převodovku. I pohon zadní nápravy je v kombinaci s výkonným motorem V8 naprosto delikátní. Mustang se díky této kombinaci nestydí vrtět zadkem a uspokojovat tak svého šoféra. Celkově jsme si Mach-1 na okruhu parádně užili, a to i přes to, že se nejedná o žádné závodní náčiní. 

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


První test Fordu Mustang Mach-E: Elektrické SUV jezdí podobně jako sporťák. To je ale i nevýhoda

Vyzkoušeli jsme novinku, která se začne prodávat až koncem roku. Klasický Mustang se nemusí stydět
25.05.2021 11:44
|
3
Reklama

Test Fordu Focus ST: Nejspíš nejlepší ostrý hatchback na trhu. Má motor z Mustangu a boží podvozek

Otestovali jsme hot-hatch se čtyřválcem 2.3 EcoBoost a automatickou převodovkou
25.04.2021 08:20
|
9

Italové představili nový elektrický skútr Piaggio 1. Ujede 85 kilometrů a stojí od 79 900 korun

E-skútr Piaggio 1 dorazí na český v průběhu října tohoto roku
17.09.2021 10:27
|
2

Yamaha je známá díky svým motocyklům, ale věděli jste, že chtěla vyrábět i osobní auta?

Podívejte se na přehled vozů, které vznikly ve spolupráci s japonským výrobcem motocyklů
15.09.2021 17:58
|
0
Reklama

VW Grand California 680 stojí stejně jako nejmenší model. Přitom nabídne nesrovnatelný komfort

Vyzkoušeli jsme nejluxusnější obytný vůz od Volkswagenu. Dáte za něj méně peněz než si myslíte
14.09.2021 10:08
|
1

Takhle ne - motorkáře na obrázku vykopne ze sedla první hrbol. Jak jezdit na enduru podle expertů?

Lukáš Pešek radí, jak řídit motocykl na nezpevněné povrchu a na co si při jízdě dávat pozor
08.09.2021 15:25
|
3
Reklama
Autosalon TV