Reklama
Nová auta

V Česku byl zahájen prodej nové generace ruských dodávek GAZelle NN. Sází na poctivou techniku

Od podivných kočkopsů z devadesátých let urazily nákladní GAZelly velký kus cesty
Zdroj: Tiskový servis GAZ

Jméno ruského výrobce GAZ (Gorkovskij Avtomobilnyj Zavod) bylo v minulosti spajto především s repretentačními vozy Čajka, velkými sedany Poběda a Volha a samozřejmě i vojenskými off-roady. Už od devadesátých let se ale v Gorkém zabývají výrobou dodávek a valníčků jménem Gazelle. Jejich první verze se svou vizáží až podezřele blížily dobovému Fordu Transit, technika ale byla ryze ruská. Z velké části si ji zachovává i nejnovější generace, která se právě dostává na tuzemský trh.

Osvědčená technika v novém kabátě

Nový model GAZelle NN není pouze modernizací stávajícího typu NEXT, ale jedná se o naprosto novou platformu, na které vznikne celá nová rodina užitkových vozů GAZ. Na této platformě budou postaveny vozy o celkové hmotnosti od 2,6 do 4,6 t a mnoho variant mikrobusů. Kromě toho nabídne možnost vybavit automobil mnoha bezpečnostními, komfortními i ekologickými systémy včetně elektropohonu.

Aktuální novinkou je lehký nákladní automobil s celkovou hmotností do 3,5t GAZelle NN s pohonem 4x2 (zadní náprava) a možností uzávěrky diferenciálu. Samozřejmostí je u všech GAZelle také rámová konstrukce, která vozu zajišťuje velkou odolnost i na horších cestách a není tolik citlivá na případné přetěžování. O pohon vozu se starají naftové motory EURO 6 od společnosti VW (2,0 TDI - 138 k), nebo Cummins (2,8 l - 170 k) spojené s novou manuální 6-ti stupňovou převodovkou GAZ. Pro domácí trh jsou ale k mání i verze s benzinovým motorem.

Reklama

Velký bratr jde s dobou

I v zemi, kde zítra znamená včera, se snaží automobily přiblížit evropským standardům. GAZelle je protov základu vybavena prvky, jakými jsou airbag řidiče, ABS, ESP, BAS, TCS a již v roce 2022 jsou očekávány další bezpečnostní asistenty jako například hlídání jízdních pruhů a podobně. Na modely NEXT a NN je již samozřejmostí záruka proti prorezavění karoserie na 10 let. Neskutečné!

Model NN zkrátka spojuje to nejlepší ze starých modelů GAZ jako je rámová konstrukce, jednoduchost, robustnost, kvalita a spolehlivost a přidává moderní prvky v podobě komfortu, ekologie a bezpečnosti.
To vše za velice příjemné ceny - furgon s motorem VW pořídíte už od 495 000 Kč bez DPH, samotné šasi pro různé nástavby ještě o 30 000 Kč levněji.

Diskuze

Laco II - 02.06.2021 20:28:48
U nás jezdí jedna starší jako obecní auto pro svoz apod.... A je to šrot,furt něco. Nová vypadá pěkně, záruka na rez 10let je o.k,ale motor jen Cummins,vw TDI v crafteru jde po 100tkm do kopru,to i dci,hdi vydrží ve francouzech 4x tolik a cena bude lepší.
Miroslav Bull - 01.06.2021 13:27:32
O koupi dodávky uvažuji delší dobu , tohle asi pořídím. Cena je dobra a když to vydrží půlku toho co Buchanka vyhrál jsem na celé čáře. Za ta peníze člověk nekoupí ani poje... Dacii a to je ech vergl v pěkném kabátě.

Retro: Klasický Žigulík se dnes prodává klidně za 100 000 Kč a válka na tom (asi) nic nezmění

Rusové i Ukrajinci mají jednu věc společnou: v obou zemích stále jezdí obrovské množství vozů VAZ
12.03.2022 17:45
|
5
Reklama

Lada Niva na Západě prakticky skončila. Ruský podnikatel žijící v Německu má plán, jak ji nahradit

Projekt společnosti Partisan motors má ukojit poptávku po schopném laciném teréňáku.
31.07.2020 11:09
|
0

Retro: Havířovská Gazela byla v 70. letech postrachem domácích závodů. Vypadala jako Porsche

Závodník Zdeněk Válek se nechtěl smířit se škodovkami a žigulíky. Tak se zařídil po svém
09.12.2023 09:45
|
7

Retro: Škoda 706 RTO dusila cestující a trápila řidiče. Přesto se stala legendou mezi autobusy

Nejlslavnější československý autobus měl archaickou konstrukci, o to víc však v provozu vydržel
02.12.2023 08:20
|
35
Reklama

Retro: Leninovy sáně alias Moskvič 412 byly podceňovanou alternativou ke škodovkám a žigulíkům

Auta z moskevských závodů leninského komsomolu měla místy moderní techniku, ale i chronické slabiny
26.11.2023 08:17
|
38

Podzimní Retro garáž naznačila rostoucí kvalitu svých aukcí i konec boomu cen socialistických aut

Organizátor Pavel Kočí připravil na výstavišti Lysé zase o něco bohatší menu pro milovníky veteránů
20.11.2023 08:15
|
10
Reklama
Autosalon TV