Reklama
Nová auta

Průlet Toskánskem: Na rozlučkovou jízdu s Huracány a jejich V10 nikdy nezapomeneme

Dva dny, čtyři verze Huracánu, 600 km a totální adrenalin, takové bylo naše poslední setkání s V10
Zdroj: Tiskový servis Lamborghini

Ve světě, který zdánlivě zanevřel na desítky a desítky let dlouhou tradici spalovacích motorů, se stalo normou, že se řeší věci pro řidiče mnohdy úplně nepodstatné. Jednou to jsou displeje, jindy to jsou recyklované materiály, veganské kůže, emise nebo elektromotory, baterie, kilowatthodiny. Podle toho také vypadají novinářské prezentace. Už jsme si na to asi zvykli a přijde nám to normální. Možná jsem příliš starý, ale tenhle svět mi přijde zajímavý, jenže trochu nudný a sterilní. Nemohu si pomoci, svět klasické mechaniky umí být přitažlivější a když se vám ho poštěstí dokonce i v dnešní době navštívit v jeho vrcholné podobě, budete na to vzpomínat ještě řadu let. A já jsem tohle štěstí nedávno měl. 

Buonasera z Boloně

Podobné akce mají vždy podobný průběh. Na mailu přistane pozvánka, pak je nějaké to zařizování a můžeme vyrazit. Tahle akce ale byla už od počátku poněkud netradiční. Byla neobvykle dlouhá (od pondělí do čtvrtka), program byl vcelku stručný a neobsahoval jedinou zmínku o nějakých oficiálních prezentacích. Za to sliboval „Ultimate Driving Experience“, a to vám v kontextu značky Lamborghini vlastně stačí. Nic víc není potřeba zkoumat. 

A tak jsem se jedno pondělí navečer dostavil na letiště v Boloni, kde jsem měl vyhledat někoho s cedulí Lamborghini, kdo mne odveze do nějakého rezortu. Strejdu jsem na letišti nakonec našel, mluvil samozřejmě jenom italsky, naložil mne do černého Mercedesu-Benz třídy V, jel se mnou, jako když mne ukradl a chvílemi to vypadalo, že mne veze někam do temného roští. Nakonec se přece jen objevilo jedno takové luxusní „villaggio“, jak tomu Italové říkají, tam mne strejda vyhodil u recepce a zmizel. Ve tmě vedle vchodu nešla přehlédnout řada pestrobarevných Lamborghini. Tady jsem správně. 

Rychlou obhlídkou flotily jsem zjistil přítomnost dvou Urusů, dvou kusů off-roadově laděného Sterrata, jeden brutální Huracán STO, dva kusy Huracánu Tecnica a jeden Huracán Evo Spyder, který zřejmě naspecifikovali šmoulové. S Urusy jezdit nebudeme, ale postupně vystřídáme všechny Huracány. V překladu to znamená možnost následující dva dny řídit italské supersporty osazené atmosférickým nijak elektrifikovaným desetiválcem o výkonu 610 až 640 koní, které dají sprint na 200 km/h kolem devíti sekund a jejichž maximálka je zhruba 300 km/h. S výjimkou Sterrata... 

Večeři neprotahujeme, všem zúčastněným je jasné, že to bude náročné. Ostatně, vyrážíme už v osm ráno. 

Seznamka na úvod

Možná je škoda, že jsem se před cestou na program nepodíval přece jen lépe, protože absolutně netuším, kam vlastně jedeme. Vím jen, že směřujeme s Boloně na západní pobřeží do města Forte dei Marmi, které leží kousek od nakloněné věže v Pise. U večeře lidé z Lamborghini říkali, že naše trasa povede po silnicích vyhledávaných motorkáři. Letos jsem shodou okolností po podobných cestách už jednou jel, a sice z Florencie do Boloni po horské okresce, kde se v padesátých letech jela Mille Miglia. Tuším, že cesty to budou pěkné, ale nejsem si úplně jistý, jak se s nimi popasujeme v poměrně velkých a širokých supersportech. 

První kilometry jsou nakonec vyloženě seznamovací. Je to ostuda, ale za celou svou novinářskou kariéru jsem Lamborghini nikdy neřídil. Takže tady začínám od úplných základů, protože tu je řada věcí jinak. Blinkry na volantu, stejně tak stěrače, něco je na dotykovém displeji umístěném hrozně nízko, stahování oken je na středovém panelu a na první pohled není úplně zřejmé, který z těch jinak cool vypadajících čudlíku stahuje právě okna. Nejvíce je ale potřeba zvyknout si na výhled z velmi nízkého auta. Dozadu není vidět skoro vůbec, šikmo vpřed také žádná sláva. Kromě toho už je to nějaký pátek, kdy jsem podobnou střelu řídil naposledy. To víte, v poslední době to je pořád nějaký hybrid nebo elektromobil... 

První část absolvujeme s kolegou Hrubisem ve Sterratu. Je to část ideální pro mne, abych se s autem trochu sžil, ale jinak moc prostoru k provětrání více než šesti stovek koní nedává. Nejprve se musíme probojovat přes běžný provoz. Jede se ale svižně a prvotní ochutnávky vyšších otáček přináší pocity skoro už zapomenuté. Mechanický koncert, gradaci výkonu, nadechování sání při podřazování, vibrace... Cítíte, jak to auto žije. Na druhou stranu se Sterrato ukazuje také jako příjemně pohodlné. Úvodní část končí na starém náměstí, kam se samozřejmě seběhne spousta zvědavců a každý včetně popelářů si řadu aut musí vyfotit. Italové jsou na tyhle stroje hrdí. Právem. 

Huracán Evo Spyder

Motor: V10, 5,2 l
Výkon: 470 kW/640 k
Točivý moment: 600 Nm
0-100 km/h: 3,1 s
Max. rychlost: 325 km/h
Cena test. vozu: 277 543 eur

Let s Huracánem Spyder

Na náměstí měníme Sterrato za Huracán Evo Spyder. Má šmoulově modrou barvu a modro-bílý interiér. Specifikace je to poněkud zvláštní, jenže hlavní je technika. Evo Spyder je ze všech čtyř „našich“ verzí Huracánu ta nejstarší. Představila se v roce 2019 coby navazující provedení na kupé Huracán Evo, který dostal posílený desetiválec z modelu Huracán Performante. Parametry zní 640 koní a 600 Nm, stovka za 3,1 s a největší rychlost 325 km/h.

Evo bylo mimochodem Lamborghini, které začalo používat komplexní elektronické ovládání všech systémů od vektorování točivého momentu po řízení zadní nápravy. Automobilka mu říká LDVI a prostřednictvím sledování údajů typu natočení volantu, brzdění, akcelerace nebo řazení má s nastavením „myslet dopředu“. Něco mi říká, že zrovna v našem případě se tento centrální mozek LDVI docela zapotil. 

Coby první auto za pořadatelským Urusem jsme chvíli bědovali, že nás lidé z Lamborghini budou brzdit. Znáte to, bezpečnost především. Jenže tady jste v italských horách a Italové jsou automobiloví nadšenci. Dojeli jsme fialový Urus a ten začal zrychlovat. Zrychlili jsme a Urus zrychlil také. Postupně jsme se dopracovali k tempu, jakým bychom v těchto místech bez „tovární asistence“ nikdy v životě nejeli. Lidé z Lamba zkrátka tuhle akci pojali ve stylu „lead and follow“, kdy se na závodním okruhu jezdí za instruktorem. Akorát že tady to bylo na okreskách. Mimochodem, je fakt neskutečné, jak rychle dokázal ten Urus jet, přestože je to dost velké a těžké SUV. 

Klikatá okreska nás prováděla často kolem skal, od kterých se zvuk vytočeného desetiválce odrážel zpět. Navzdory našemu nasazení se stejně motor podíval do nejvyšších otáček jen zřídka, za to ostřejší brzdy byly naprostou klasikou. Chuť po otáčkách 5,2litrového motoru je  neskutečná a někde nad pěti tisíci motor rozpoutá takovou palbu, že vám z toho půjde hlava kolem. Možná, že řízení Spyderu by mohlo být i přesnější, respektive byste určitě u takového auta čekali, že bude tužší. Ale zvyknete si.

Dvojka-trojka, ostrá brzda, dvojka, a tak pořád dokola. Za Urusem jsme vylétli na nějaký kopec, kde byla menší pauza. Řidič Urusu zůstal v autě, však to byla rutina. Spolujezdec šel organizovat přijíždějící Lamborghini a před tím nám ještě stihl sdělit, že to byl „good job“. Po pár minutách se ze zadních dveří Urusu vypotácela jedna slečna a po chvilce druhá. Takže nejen, že jsme v Huracánu měli co dělat, abychom Urus stíhali, oni v tom autě ještě byli čtyři. Tajemství rychlosti italského crossoveru se ukázalo později. Za volantem seděl Miloš Pavlovič, závodní jezdec. Miloš se po téhle části stal naším hrdinou a na každou další část trasy bylo naší hlavní starostí, abychom se dostali právě za pořadatelský Urus.

Huracán Tecnica

Motor: V10, 5,2 l
Výkon: 470 kW/640 k
Točivý moment: 565 Nm
0-100 km/h: 3,2 s
Max. rychlost: 325 km/h
Cena test. vozu: 248 764 eur

Je Huracán Evo málo? Pak tu je Tecnica

Se Spyderem následovalo ještě několik desítek kilometrů chvílemi v takovém tempu, že to Hrubisovi odfouklo čepici z hlavy. Po obědové pauze došlo na další výměnu aut a nám se do rukou dostal Huracán Tecnica. Tenhle model je naopak jednou z úplně posledních verzí italského supersportu. Představil se v dubnu minulého roku a velmi pěkně kombinuje zaměření na okruhy s běžným cestováním. Oproti Huracánu Evo má přepracovanou aerodynamiku, takže přítlak vzadu vzrostl o 35 % a odpor vzduchu klesl o 20 %. Vůz je také zhruba o šest čísel delší. Tecnica má navíc karbonovou kapotu, karbonový je i kryt motoru a změn se s odkazem na lepší zvukový projev dočkal i výfuk. Jinak desetiválec v tomto případě disponuje opět výkonem 640 koní směřujících na zadní kola. 

Ačkoliv přesedáme z jednoho auta do druhého, některé úseky naší trasy se vzájemně dost liší a tentokrát to bylo hlavně o dálnici, takže bych lhal, kdybych se tvářil, jak jsem rozeznal spoustu odlišností oproti Spyderu. Ano, řízení působí trochu lépe, ale pořád je překvapivě lehké. Zvuk motoru mi v otáčkách připadá pořád stejně skvělý jako před tím a při normálnějším tempu je auto navzdory svému okruhovému zaměření docela kultivované. Platí to zejména o žlutém exempláři, který má komfortnější sedadla. S tímhle by se daly krájet dálniční kilometry velmi snadno.

Každopádně Hrubis byl letos na samostatné prezentaci Huracánu, takže vám toho řekne ve svém videu více:  

Huracán STO

Motor: V10, 5,2 l
Výkon: 470 kW/640 k
Točivý moment: 565 Nm
0-100 km/h: 3,0 s
Max. rychlost: 310 km/h
Cena test. vozu: 377 575 eur

Horší část trasy pro STO jsme dostat nemohli

S Tecnicou jsme dokončili první den a docela slušně unavení jsme se odebrali na hotel. Zejména z expresní jízdy se Spyderem mne ještě pořád trochu třeštila hlava, ale už teď bylo zážitků na rozdávání. Další den se bohužel počasí zhoršilo a v horách chvílemi dost pršelo. Člověk by si přál nějaký ten Huracán s pohonem všech kol, ale naším dalším bodem programu bylo STO, neboli Huracán Super Trofeo Omologato. 

Ze všech šesti Huracánů byl tenhle tím nejradikálnějším. STO znamená významnou inspiraci u motoristického sportu, velké odlehčování, množství karbonu a také nehoráznou cenovku. Pohled do novinářské smlouvy taktně připomněl, že tohle auto stojí v přepočtu více než devět míčů a to poslední, co byste chtěli, je poslat to někam do příkopu. A věřte tomu, že na mokré silnici by to byl úplně nejmenší problém. Jinak řečeno, z potenciálu STO jsme využili možná tak deset procent. 

I těch deset procent ale nakonec posloužilo jako velmi dobrá ochutnávka toho, kam se civilní Huracán dopracoval. Auto jako takové je celkově jedovaté. Brzdy je potřeba téměř hladit, motor je ještě dále přiostřený, podvozek je tuhý a gradace výkonu ještě intenzivnější než u ostatních verzí. Na mokré silnici to znamená roztočení motoru k pěti tisícům, pak motor přidá, auto sebou trhne, jak ztratí trakci, a na přístrojovém štítu pouze vidíte blikající kontrolku. Budiž pochválen vynálezce těchto elektronických pomůcek. STO dělá dojem, že od řidiče vyžaduje velmi expresní reakce, jinak bude zle. 
Reklama

Na druhou stranu ale Lamborghini už několik posledních let zdůrazňuje odklon od honby za co nejlepšími časy a co nejlepší maximálkou, a to ve snaze udělat auta více řidičská. STO by se údajně dalo naladit tak, aby na okruhu bylo ještě rychlejší, jenže pak by si ho většina reálných zákazníků nakonec příliš neužila, protože by bylo v běžném provozu obtížně použitelné. Díky této strategii i tahle brutální střela zvládne mokré okresky s napadaným listím a nevytřese z vás duši, ačkoliv komfort samozřejmě utrpěl. Tak třeba díky menšímu odhlučnění víte o každém kamínku nebo odletující vodě a díky úplně nové přední části, kdy je zde jeden celek obsahující kapotu i oba blatníky, navíc vyrobený z karbonu, posádka přišla i o ten malý zavazadelník, který je jinak nad přední nápravou. Zato má ale lepší přítlak, který je možné zlepšit ještě pomocí zadního křídla nastavitelného ve třech polohách.

Opravdu hodně mne mrzí, že speciálně na STO nebylo sucho. Ale na druhou stranu je to možná dobře. I na mokru to auto bylo strašidelně rychlé. Což mimochodem připomíná ještě jednu drobnost. I na té oslizlé silnici měla přední náprava nečekaně hodně přilnavosti. Ostatně jako u kteréhokoliv jiného Huracánu.

Nejlepší na okresky? Sterrato

Pestrost řady Huracán a šířku nabídky postavené kolem fantastického atmosférického desetiválce dokládá Sterrato, které si premiéru odbylo téměř přesně před rokem coby definitivní tečka za tímto příběhem. Přišlo to nejlepší na konec? Dost možná ano. Sterrato se totiž vydalo absolutně opačným směrem než STO a vydalo se do míst, kam ještě žádné jiné supersportovní Lamborghini nezamířilo - do terénu. I když... 

Myšlenka na Lamborghini schopné jízdy terénem není nijak nová dokonce ani u Lamborghini. Když pomineme čistokrevný off-road LM002, pak v sedmdesátkách testovací jezdec Bob Wallace experimentoval s Lamborghini upravenými pro rallye. Byly to modely Jarama Rally a Urraco Rally. Do výroby se tato auta ale nedostala. Koncern Volkswagen si pak pohrával s terénním supersportem, když shodou okolností přesně před deseti lety vznikl koncept Nanuk. Na pohled šlo o terénní Audi R8 osazené desetiválcem. Jenže pozor, ten desetiválec nesl písmenka TDI. Nanuk byl diesel. Lamborghini se podívalo do terénu také prostřednictvím konceptu Parcour, který se objevil v Ženevě rovněž v roce 2013 na stánku společnosti Giugiaro. A základem tohoto off-roadu nebylo nic jiného než Lamborghini Gallardo, tedy předchůdce Huracánu. Ale jistě, všechno to byly takové nesmělé pokusy nedostupné širšímu publiku. Sterrato tohle změnilo, ačkoliv automobilka připravila produkci čítající pouze 1499 kusů. 

Sterrato prošlo spoustou technických úprav zaměřených na jízdu terénem. Oba nárazníky byly přepracovány s ohledem na nájezdové úhly, podvozek je vyšší o 44 mm oproti Huracánu Evo, odpružení má větší zdvih (vpředu o 30 mm a vzadu o 44 mm), na podvozku jsou hliníkové ochranné plechy a na blatnících pořádné nahrubo přišroubované plasty. Tyhle nástavce blatníků nejsou jen na parádu, Sterrato má totiž rozšíření rozchod na obou nápravách. 

Kola jsou obuta do speciálních pneumatik Bridgestone Dueler AT002. Jde o pneumatiky typu run-flat. Pokud dojde k poškození, lze na nich ujet dalších až 80 km rychlostí až 80 km/h. Interiér už koresponduje s klasickými Huracány, ale liší se v detailech. Vrcholným režimem jízdy je Rally a mezi sedadly je umístěná kamera, takže můžete snadno pořizovat záznam z jízdy a pak si ho přehrávat na displej v autě nebo si ho uložit na flashdisk.

Huracán Sterrato

Motor: V10, 5,2 l
Výkon: 449 kW/610 k
Točivý moment: 560 Nm
0-100 km/h: 3,4 s
Max. rychlost: 260 km/h
Cena test. vozu: 242 259 eur

To hlavní se nemění. Sterrato má desetiválec 5,2 l naladěný tentokrát na „pouhých“ 610 koní, sedmistupňový automat, pohon všech kol a vzadu elektronicky řízený diferenciál. Z flotily testovacích Huracánů je to s maximálkou 260 km/h to nejpomalejší Lamborghini, ale nenechte se vysmát. Na okreskách se samozřejmě maximálce Sterrata ani nepřiblížíme a ve výsledku všechny ty terénní úpravy znamenají především fakt, že se s tímto supersportem jezdí po běžných okreskách jednoznačně nejlépe ze všech zúčastněných variant Huracánu a i lidé z Lamborghini zmiňovali, že to prostě je pro běžné cestování skvělé auto. 

Totiž s ostatními Huracány potřebujete primárně kvalitní rovný asfalt. Nejde ani tak o nepohodlí, já osobně jsem byl dost překvapený, jak dobře všechna ta auta dokážou zvládat i velmi rozbité silnice. Navíc čím rychlejší tempo, tím lepší. Jenže velmi nízká světlá výška už může být často problémem. Huracány umí zvedat světlou výšku na přední nápravě, což vám pomůže s retardéry, ale při rychlé jízdě po okreskách vám to je k ničemu. A v praxi si předkem škrtnete o zem až nepříjemně často. Sterrato takové věci neřeší. Podvozek je dost vysoký na to, aby se vypořádal se všemi nástrahami rozbitých cest a off-roadové pneumatiky vám zase dávají klid ve chvíli, kdy trefíte nějakou větší díru. 

Právě pneumatiky stojí za omezením maximálky na 260 km/h a zcela určitě mají negativní vliv na trakci. Na okruhu by Sterrato jistě prohrálo se všemi zúčastněnými, jenže na okreskách je realita úplně jiná. Však už jsme si řekli, že jsme v supersportech sotva stíhali i obří Urus, když si za jeho volant sedl velmi schopný řidič. Sterrato má i na těch svých balonech hodně trakce a jak se tak proplétáme mezi italskými horami, nic nám oproti ostatním Huracánům nechybí. Dynamika je pořád silně nadstandardní, zvuk pořád chytne za srdce, brzdy také nezklamou. Jen pohyby karoserie v zatáčkách jsou malinko větší a dozadu není přes efektní kryt motoru vidět vůbec nic.

Ke konci akce se mne někdo ptal, který Huracán by se mi líbil nejvíce. I zamyslel jsem se, ale jen abych přidal své odpovědi na vážnosti. Ve skutečnosti bylo jasno. Sterrato je vynikající kompromis mezi klasickým supersportem a autem použitelným v běžném provozu. Možnost jezdit mimo silnice je zajímavým bonusem, ale mám takový pocit, že reálně to nikdo příliš využívat nebude.

Konec výletu, konec atmosférické V10

V Huracánech jsme strávili celé hodiny, ujeli nějakých 600 km a fakt si to užili. Jak asi víte, když vás něco baví, tak to strašně rychle uteče. A nás tohle bavilo neskutečně. Bavilo nás pokoušet se stíhat Miloše v Urusu, bavilo nás poslouchat motor ve vyšších otáčkách, nesměle testovat limity přilnavosti, pozorovat v tunlech a za tmy, jak se na Huracánech jedoucích vpředu objevují při akceleraci dva žhavé body vedle registračních značek, když se otevřely klapky ve výfuku a bavilo nás také užívat si bezstarostnost italského provozu, o které se raději blíže rozepisovat nebudeme. Jen si otevřeně řekněme, že okolní řidiči viděli šestici Huracánů velmi rádi a velmi často měli pro naše tempo pochopení. 

Zpět do továrny se vracíme po dvou dnech už za tmy. Všechna auta jsou dost špinavá, což jim přidává na atraktivitě, před muzeem se okamžitě vyrojí menší dav nějakých kluků a instruktor hlásí ve vysílačce, že jestli chceme, ať jim uděláme radost. Ještě naposledy protočíme tu desetiválcovou strojovnu, než necháme novinářské Huracány vydechnout. A sebe také. Nevím, jak ostatní kolegové, ale mne už zase zmáhá únava. Z Forte dei Marmi jsme odjeli v osm ráno a tady auta odstavujeme v pět večer. Po cestě byly pouze přestávky na občerstvení. Žádná prezentace, žádné zbytečné marketingové povídačky. Prostě tady jsou auta a jsme tu proto, abychom si je užili. Tomu se, pánové a dámy, říká jízda. 

Nerad bych zněl příliš pateticky, ale ještě teď při pohledu na fotky se mi trochu zvedne tep. Huracán je skvělé auto a je škoda, že v současné podobě končí. Ptáte se, co bude dál? Nástupce dostane spalovací motor, a sice osmiválec. Bude to ale hybrid. Jestliže do teď byl Huracán příbuzný s Audi R8, v tomto momentu se cesty obou značek rozcházejí. Audi jde vstříc jistě velice zářné elektrické budoucnosti, Lamborghini využije pro Huracán techniku z Revuelta, protože se spalovacího motoru nechce vzdát. Miloš, náš hrdina z vedoucího Urusu, říkal, že Revuelto jezdí výborně, že nárůst hmotnosti není znát a že je to fascinující stroj. Huracán na tom asi bude dost podobně.

Pravda, zavěšení za Milošem jsme mu na okreskách hodně věřili, ale realitu elektrifikovaných Lamborghini si raději ověříme na vlastní kůži. Ideálně při nějaké další Ultimate Driving Experience, protože na tuhle akci ještě dlouhou nezapomeneme.

Reklama

Diskuze

PICHAV - 13.11.2023 14:32:05
FELICIJA SPORT LINE TJ AUTO!!!! ŠEMÍKEM TAM I ZPĚT HYJEEEEE
PICHAV - 12.11.2023 22:44:41
INFANTILNI ROPACI !!!! KTERY SE NEMUZOU ZBAVIT !!!! SVE ZAVISLOSTI NA RANDALU !!!! BRMBRM BRM BRM PLDPLD BRM BRM !!!! SLAVILI DUSICKY !!!! TO JESTE BUDE POHRBU A SLZ !!!! ME VUBEC NEVADI TICHO TAYCANA TS !!!! NAOPAK PUSTIM SI TREBA KRAFTWERK NA BURMESERU

Proč v Praze shořelo vzácné Lamborghini Huracán STO? Jedna z verzí hovoří o spojitosti s Ukrajinou

Karoserie zničeného vozu kombinovala modrou a žlutou barvu, tedy barvy typické pro Ukrajinu
07.10.2022 09:51
|
6
Reklama

Boloňské letiště má "follow me car" jak se patří! Desetiválcové Lamborghini Huracán

Supersportovní Lambo se dostává do služeb letiště již pošesté. A opět v originálním designu
12.12.2019 14:30
|
0
Reklama

Nový design a vylepšená aerodynamika. Nové Lamborghini Huracán EVO.

Automobili Lamborghini představuje nový model Lamborghini Huracán EVO. Supersportovní vůz nové generace s motorem V10 vychází z techniky a výkonů modelu Huracán Performante a dosahuje nové úrovně řízení jízdní dynamiky a aerodynamiky.
11.01.2019 10:40
|
0

V Praze je poprvé k vidění jedinečné Lamborghini Huracán Performante

Kdo by to před pár lety řekl, že se u nás budou představovat a prodávat ta nejrychlejší a nejzajímavější auta světa? Ale stalo se a my si tak i v naší malé zemičce můžeme užívat světové supersporty. Jeden takový dorazil do Česka celkem nedávno a můžete se na něj jít podívat.
26.07.2017 09:35
|
0

Komentář: Policie ukazovala médiím měření rychlosti na místě, kde se kvůli rychlosti nikdy nebouralo

Média se mohla podívat na měření v rámci akce Speed Marathon do Hornoměcholupské ulice
24.04.2024 07:26
|
2

Benzinové OPC by bylo lepší, přesto bereme plug-in hybridní Astru GSe na milost. Podvozek má skvělý

Sportovní plug-in hybrid potěší výkonem, výbornými jízdními vlastnostmi i spotřebou
21.04.2024 18:39
|
0
Reklama

Udávejte ostatní řidiče a vydělávejte, láká aplikace. Za špatné parkování slibuje dvě stovky

Stačí pořídit fotografii a přes aplikaci ji zaslat úřadům. Ty by pak měli dotyčnému vyplatit odměnu
17.04.2024 14:01
|
9

Zimáky M+S letos přestávají být z pohledu EU zimními pneumatikami. Řidiči se mohou dostat do potíží

Jedna věc je ale obecná regulace, jiná přístup členských států. V ČR se proto nic nemění
15.04.2024 14:00
|
6
Reklama
Autosalon TV