Reklama
Archiv - Zprávy

V Praze je poprvé k vidění jedinečné Lamborghini Huracán Performante

Kdo by to před pár lety řekl, že se u nás budou představovat a prodávat ta nejrychlejší a nejzajímavější auta světa? Ale stalo se a my si tak i v naší malé zemičce můžeme užívat světové supersporty. Jeden takový dorazil do Česka celkem nedávno a můžete se na něj jít podívat.
Zdroj: Lamborghini

Než ale prozradíme, kam s foťákem za tímto italským supersportem vyrazit, trošku si zopakujeme, proč je tak skvělým sportovním autem. Huracán Performante se nám všem do paměti vepsal zajetým rekordem na okruhu Nürburgring. Časomíra se zastavila na hodnotě 6:52,01, ale zarážející bylo hlavně video, kterým se tehdy Lamborghini chlubilo. Vypadalo, že vlastně ani není reálné. Každopádně čas je to platný a Lamborghini tvrdí, že ho dosáhlo nejen díky výkonu a kvalitnímu jezdci, ale také díky masivnímu odlehčování a velkým aerodynamickým změnám, kterými tato verze Huracánu prošla.

Spekulace ale vyvolal právě i samotný čas. Lamborghini totiž bylo při měřeném kole o 4 sekundy rychlejší než pekelný Radical SR8, a dokonce o pět sekund rychlejší než Porsche 918 Spyder. Právě tak velký časový rozestup od ostatních vozů znamenal řadu pochybností, protože většina super aut, která zajíždějí top časy na Severní smyčce, mezi sebou tak velké časové rozestupy nemá. Tedy, ne na předních příčkách. První větší rozestup je až na šestém a sedmém místě, kdy Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce nadělilo Nissanu GT-R Nismo skoro 9 sekund. Lamborghini tak zjevně moc dobře ví, co dělá, a hlavně, jak to dělá. A jde mu to skvěle, protože jsou to právě soupeři, kteří se rozčilují nejvíc. :)

Aerodynamická a technická dokonalost

Lamborghini Huracán Performante kombinuje nové metody lehké konstrukce, aktivní aerodynamický systém ALA (Aerodinamica Lamborghini Attiva), nové nastavení podvozku a optimalizované poháněcí ústrojí s výkonnějším motorem a vylepšeným pohonem všech kol. Použitím speciálních uhlíkových kompozitů u některých dílů se podařilo snížit hmotnost vozu o 40 kg. Hodnoty nejvyššího výkonu a točivého momentu atmosféricky plněného motoru V10 5,2 litru naopak vzrostly na 640 koní a 600 Nm. Performante díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy, na 200 km/h za 8,9 sekundy a jet nejvyšší rychlostí více než 325 km/h.

Reklama

Uhlíkové kompozity společně s Alcantarou vládnou také interiéru. Řidič má všechny ovládací prvky ve snadném dosahu a důležité provozní informace může sledovat na novém digitálním panelu přístrojů, jehož zobrazení se mění v závislosti na jízdním režimu (Strada, Sport nebo Corsa). Speciální ukazatel systému ALA informuje na displeji řidiče o činnosti aktivních aerodynamických prvků, které optimalizují aerodynamický přítlak na jednotlivá kola i celkový aerodynamický odpor vzduchu v závislosti na provozních podmínkách. Digitální panel přístrojů podporuje aplikace pro chytré telefony (Apple CarPlay/iPhone), včetně telemetrického systému, jehož prostřednictvím si může řidič zaznamenávat provozní údaje pro pozdější analýzu.

Pokud už jsme vás dostatečně navnadili, tak můžete vyrazit do showhroomu Lamborghini Praha. Adresu i veškeré kontakty naleznete zde.


Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Ojeté Audi A4 Allroad. Mamutí překvapení!

Minulá generace Audi A4 Avant patří mezi povedená auta. Tak akorát velké kombi poskytuje posádce skvělé akustické odhlučnění i příjemnou dávku komfortu. Zvýšená verze A4 Allroad měl tedy na čem stavět. Ale nezaplatíte za ni po pěti letech příliš?
30.11.2017 16:58
|
0

Herbie žije! Bazarový Volkswagen Beetle 1.2 TSI

Dnes už nepůsobí výrazným retro dojmem a možná si o něm myslíte, že jde jen o předražený Golf. Pravdou ale je, že tohle autíčko má až nepřirozeně pozitivní auru, kterou vám i přes svůj volkswagenovský původ dokáže zpříjemnit každý den za volantem. Na co si u něj dát pozor?
30.11.2017 14:42
|
1
Reklama

Brutální kabriolet po americku. Corvette ZR1 bez střechy

Zatímco některé automobilky své chystané novinky poodhalují průběžně a veřejnost na ně připravují krůček po krůčku, Chevrolet udělal pravý opak a prostě vypálil jednu velkou ránu. Odhalení nového kabrioletu tak nikdo nečekal.
30.11.2017 14:16
|
0

Nový král mezi sedany. Parádní Jaguar XE SV Project 8 je nejrychlejší

Až doposud držela rekord mezi sedany na německém okruhu Nürburgring Alfa Romeo s modelem Giulia QV. Jenomže Jaguar se rozhodl, že si tuto poctu utrhne pro sebe. A to velmi zajímavým časem.
30.11.2017 14:06
|
0
Reklama
Autosalon TV