Reklama
Nová auta

Nová tvář BMW na vlastní oči. Počáteční rozpaky rozptýlí dokonalá sedadla z kašmíru

V Bratislavě jsme si poprvé mohli prohlédnout facelift BMW X7 a zbrusu nový elektromobil BMW i7
Zdroj: Jan Markovič, Autosalon.tv

Jde to rychle. Automobilka BMW představila teprve před pár dny facelift svého největšího SUV X7 a novou generaci BMW 7, které se ale nejdříve bude prodávat jako elektromobil i7. Oba modely pak téměř ihned dostaly i své české ceníky a teď jsme si je ještě mohli prohlédnout naživo. Přestože v nás obří vozy z Mnichova s novou fazónou ze začátku budily rozpaky, ty velmi rychle zmizely, když jsme si je mohli prohlédnout pořádně zblízka. Jde zejména o jejich interiéry, které patří k tomu nejlepšímu, co dnes můžete v automobilovém světě mít.

Facelift BMW X7

„Oba vozy vznikaly najednou,“ odpověděl nám zástupce automobilky BMW na dotaz, zda přišel dřív facelift modelu X7 nebo nová generace řady 7. Je ale zřejmé, že facelift u obří X7 nebyl jen drobnou úpravou. Kompletně přepracovaná příď dává vozu jiný charakter. Trik s rozdělenými světly dopomohl k tomu, že teď za denního světla auto vypadá jako futuristický koncept, protože svítí jen tenkou škvírkou těsně pod koncem přední kapoty. Hlavní světlomety jsou oddělené od denních a ve zhasnutém stavu vypadají spíš jako rozšíření nasávacího otvoru na boku mohutného nárazníku. Obrovská maska chladiče pak nově svítí po vzoru BMW X6. Stejně jako u něj ji lze vypnout.

Je pravda, že na příď vozu si budeme muset chvíli zvykat, to záď prošla drobnou obměnou, kdy jí přibyly výraznější brzdová světla s 3D tvarováním. Maticový design diod dává na srozuměnou, že se designéři soustředili na detaily. Auto má zřejmě působit ještě větší, než je. Tomu odpovídají i nové maximální rozměry disků kol, které mohou mít velikost až 23“. Mimochodem, jedna pneumatika Pirelli P Zero, do které jsou tyto masivní loukotě obuté, stojí přes 30 tisíc korun. Pod velkými koly navíc vypadají brzdové kotouče až nepatřičně malé. Asi bychom vážně volili menší rozměr. Třeba „jen“ jednadvacítky.

Detailní prohlídka nového BMW X7 na vás čeká ve fotogalerii:

Zastavme se ale na chvíli ještě u interiéru, který si také můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii. Auto dostalo zbrusu novou palubní desku a i ta má specifické svítící prvky. Před spolujezdcem se může v noci rozzářit dekorační lišta s nápisem X7. Novinkou je sada prohnutých displejů tak, aby je měl řidič dobře na očích. Obrazovky mají velmi vysoké rozlišení, na dotek reagují citlivě a rychle. Novou generaci zábavního systému iDrive jsme si trochu osahali. Na videu se můžete podívat, jak reaguje. Pak vás zveme také do ceníku nového BMW X7, který je k dispozici zde.

Nová generace BMW 7

Obrovská maska chladiče a rozdělení světlometů mezi denní a noční působí na tváři nové generace BMW řady 7 o něco přirozeněji než u velkého SUV X7. A to říkáme i přesto, že nás první obrázky výkonné benzinové verze spíš šokovaly. Na elektromobilu už je ale celé pojetí o něco decentnější, čemuž prospívají třeba i menší kola, která mají zároveň aerodynamický design. Ano, vzhled je otázkou vkusu a řadě lidí se nová sedmička líbit nemusí. Podle nás ji ale odvážná příď propůjčuje zajímavý charakter. Stejné otazníky visí i nad zádí vozu, jejíž masa je proříznutá jen úzkými brzdovými světly. Tady si budeme muset chvíli zvykat i my.

Zatímco v BMW X7 jsme pozorovali jen dílčí změny, BMW i7 je kompletně nové auto. Už jen ty dveře – klika funguje standardně nebo na tlačítko. Stačí stisknout a včas poodstoupit, aby se dveře otevřely a pozvaly vás dovnitř. Pokud systém zaregistruje překážku, otevře se jen tak, aby se o ni dveře nepoškodily. To s sebou nese i bizarní řešení v podobě nouzové kliky (kdyby elektrika nefungovala), tlačítka na otevření a tlačítka na zavření dveří. Všechny tyto tři prvky jsou z vnitřní strany zadních dveří umístěny tak trochu náhodě. A tak když povezte nějaké neznalé VIP, budete ho muset nejprve pečlivě seznámit s ovládáním.

Vzadu je to ale stejně naprostá rozkoš. Vystavený kousek byl vybaven úžasnými kašmírem potaženými sedadly. Jsou to ta nejpohodlnější křesla, v jakých jsme kdy seděli. Přáli bychom si je do svého obýváku. Samozřejmě jsou polohovatelná a vybavena všemi elektronickými vymoženostmi od vyhřívání po masáž. Tady se bude dát strávit pohodlně třeba tisíc kilometrů za den a nebudete unavení. Vlastně budete spíš odpočatí.

Co vše nové BMW i7 nabízí si můžete prohlédnout v přiložené fotogalerii z místa:

Bohužel v rámci představení BMW i7 došlo na jeden zádrhel. Auto neumožnilo ani přes veškerou snahu zástupců automobilky sklopit obrovskou 8K obrazovku, která je jedním z highlightů tohoto vozu. Nemohli jsme tak vyzkoušet Theatre mode, kdy se auto promění v pojízdné kino. Inu, šlo o předpordukční vůz a takové věci se občas stávají. Škoda. To ale nemění nic na tom, že vzhledově, komfortem i technologicky je BMW i7 impozantní automobil. Na následujícím videu si ho můžete prohlédnout kolem dokola. A také se podívejte na jeho českou cenu, kterou najdete v našem ceníku zde.
Reklama

Diskuze

Marek - 01.05.2022 09:20:22
To softwarové rozhraní je tragické. Ikony, barvy, vůbec to nesedí s designem auta (vypadá to jak z roku 2003)
PICHAV - 29.04.2022 13:46:56
ME SE NA TOM LIBI JEDNA VEC !!!! JAK TO NIKOHO NEZAJIMA !!!! A PRI TOM TOLIK MATROSE A ENERGIE !!!! NA TY LEDVY

Luxusní sedan BMW i7 a SUV X7 už mají českou cenu. Jsou levnější než garsonka v Praze

Oby vozy představila automobilka teprve před pár dny. Sdílí spolu nápadnou příď i další techniku
26.04.2022 14:55
|
0
Reklama

Nové BMW 7 se nafouklo na 5,4 metru délky. Nejdřív bude k mání jen jako elektromobil

Naftová varianta přijede až na jaře roku 2023. Objeví se ale i dva velmi výkonné plug-in hybridy
21.04.2022 09:26
|
3
Reklama

Gigant z Mnichova přijíždí v novém vydání. BMW X7 ukrylo světla a ztratilo páku automatu

Facelift je okamžitě poznat díky nové přídi. V kabině přibyla palubní deska z elektrických modelů
13.04.2022 11:35
|
1

BMW 730d – Sport nebo komfort?

Pokud nepočítáme sportovní vozy, pak jsou vrcholem nabídky BMW už více než čtyřicet let čtyřdveřové sedany řady 7, dnes nabízené už v šesté generaci...
15.08.2018 13:00
|
0

Kvíz: Škoda Octavia letos slaví 65 let. Víte, bez jaké výbavy se museli obejít první majitelé?

Kdy se začala vyrábět a jak dlouho v prodeji vydržela? I na to se ptáme v tomto kvízu na neděli
14.07.2024 10:03
|
1

Volkswagen Caddy Cargo dokazuje, že nafta se v dodávkách pořád vyplatí. Jezdí za pakatel

Otestovali jsme užitkovou verzi Volkswagenu Caddy. Určitě bychom ale volili jeho delší verzi Maxi
11.07.2024 17:00
|
0
Reklama

Stylové SUV Renault Rafale je v Česku. Vypadá mnohem dráž, než ve skutečnosti stojí

K mání je zatím s jedním hybridním pohonem. Brzy ale přijde extra výkonná verze do zásuvky
11.07.2024 08:01
|
11

Za volantem nesmí být nuda, řekla si Honda a představila kupé Prelude. Prohlédli jsme si ho

Budoucnost není jen čistě elektrická. O zábavu se má postarat hybridní systém pod kapotou
08.07.2024 10:00
|
0
Reklama
Autosalon TV