Reklama
Nová auta

Nová Škoda Fabia by se měla objevit dříve, než bylo v plánu. Uvažuje se i o variantě RS

Škoda chce urychlit výměnu podvozkové platformy u jednoho ze svých zásadních modelů
Zdroj: Škoda Auto

Aktuální třetí generace modelu Škoda Fabia je na trhu od roku 2014, její nová generace byla plánována někdy na konec roku 2021. Teď se ale zdá, že příchod novinky se o pár měsíců urychlí, a mohla by se ukázat už za rok a kousek, někdy v prvním pololetí roku 2021.

S informací přišel britský AutoExpress, který jako důvod uvádí snahu Škodovky urychlit přechod tohoto svého modelu na novou podvozkovou platformu. Zatímco sesterské koncernové modely Seat Ibiza, Audi A1 a Volkswagen Polo už mají platformu MQB A0, základem stávající Fabie je starší platforma PQ26. Podvozkově tak čtvrtá generace „dožene“ modely Kamiq nebo Scala.

AutoExpress píše, že už bylo zahájeno testování prototypu a přímo šéf Škodovky Bernhard Maier titulu potvrdil, že už v autě seděl. „Mohu vám říci, že se nemůžu dočkat, až uvedu toto auto na trh,“ řekl. Oficiální potvrzení ale Škoda Auto logicky neposkytne. „Spekulace nekomentujeme,“ řekl Autosalonu.tv Martin Preusker z oddělení Komunikace Škoda Auto. „Životní cyklus našich modelů je 6-7 let plus pravidelné facelifty.“
Zdroj: Škoda Auto
Reklama

Vzhledově se dá očekávat navázání na současnou novou podobu vozů Škoda, tedy na modely Scala, Kamiq a Octavia, s ostřejšími rysy a moderními LED světlomety. Prostorově musí být Fabia logicky menší než nedávno představená Scala, ale dá se očekávat, že to stále bude vysoko nad průměrem třídy. Interiér dostane digitální výbavu z modelu Kamiq, tedy navigaci, telefon a infotainment bude možné ovládat dotykově, gesty a také pomocí digitální asistentky Laury. Samozřejmostí bude virtuální kokpit.

Chybět nebudou klasické spalovací motory, ovšem pouze benzinové, se zástavbou naftového agregátu se v tomto modelu nepočítá. Nejspíš dojde i na mild-hybridní technologii, kterou koncern postupně zavádí do čím dál více vozů nižších tříd. Naopak plug-in hybrid je nejspíš vzhledem ke složitosti a ceně celého systému ve Fabii nereálný.

Právě nyní se ale rozhoduje o tom, jestli se do modelové řady Fabia vrátí varianta RS. „Neustále hledáme způsoby, jak rozšířit naši modelovou paletu. Budoucí projekty ale nekomentujeme,“ řekl k tomu Martin Preusker. Podle interních zdrojů se má situace tak, že o verzi RS pro Fabii se intenzivně jedná. Koncern tuto nejvýkonnější variantu zatím nezamítl, ale do uvedení čtvrté generace modelu Fabia se tento záměr může ještě kdykoli změnit. Naděje tu ale je.
Reklama

Diskuze

Jindra - 11.04.2020 07:51:54
Už se těším na novou Fabia. Prý bude její cena s dvoulitrovým motorem a automatem v nejlepší výbavě okolo 385 tisíc. To bude super. Psali to na Škodováckých novinách. Já totiž dělám v mtorárně.
Dalas - 23.12.2019 09:00:30
Nuda auto nemá ducha

Škoda vylepšila standardní výbavu modelů Fabia, Scala a Karoq. Fabii včetně kombíku navíc zlevnila

Akční výbava "125 let" vychází z výbavy Ambition a přináší prvky navíc. U Fabie také 5 tisíc slevy
09.12.2019 22:54
|
1
Reklama

Nejlevnější nová Fabia má výkon skoro jako Felicia. Za stejné peníze dostanete silnější lehce ojetou

Hledali jsme ojeté škodovky za cenu nové. Výsledkem byly silnější motory i lepší výbava
09.12.2019 07:20
|
4

Šílená není jen Tesla. Hummer se vrátí jako elektrický pick-up

Kdysi slavná americká značka by se měla vrátit na trh s překvapivým produktem
05.02.2020 11:15
|
0

Našli jsme zřejmě ta nejlepší auta. Vynikají tím, že si je jeden majitel drží patnáct i více let

V americké statistice věrnosti jednoznačně boduje Toyota a další japonské značky
21.01.2020 10:00
|
0
Reklama

Subaru BRZ končí, do Česka míří poslední třicítka vozů. Technicky podobná Toyota GT86 pokračuje

Kultovní sportovní vůz se rozloučí lépe vybavenou verzí Final Edition
20.01.2020 10:30
|
0

Mazda CX-3 zmizí z trhu, ale není to navždy

Nejprodávanější model značky Mazda v ČR se doprodává, zjišťovali jsme, co s ním bude dál.
17.01.2020 14:28
|
1
Reklama
Autosalon TV