Reklama
Nová auta

Modernizovaný Hyundai i30 mění design směrem k Asii. Čechy potěší atmosférická patnáctistovka

Nová varianta je dražší, ale prý pouze o nové prvky výbavy a technologie. Prodává se od 319 900 Kč
Zdroj: Ondřej B2hal

Hyundai začal vyrábět a prodávat modernizovanou verzi svého bestselleru - rodinného modelu i30. Vypravili jsme se za ním do Nošovic, kde sjíždí z linek. Měli jsme také možnost se s ním důkladněji seznámit.
Reklama

Obří displej do interiéru

Změny v designu nové "í třicítky" jsou poznat na první pohled. Nová příď je výraznější, i když se nemusí líbit každému. Působí více asijsky než předchozí provedení, které naopak zdůrazňovalo, že jde o auto vyráběné a vyvíjené v Evropě.

"Souhlasím, že auto nezakrývá novým tvarem mřížky korejský původ. Zároveň ale díky ní budou vypadat kvalitně a plnohodnotně i nejlevnější výbavy," komentoval vizáž novinky pro Autosalon.tv ředitel zastoupení korejské značky v Česku Martin Saitz.

Příď rozšiřují štíhlejší světlomety do V, které podle nás autu také dodávají asijský kukuč. Mírně se změnila i zadní část auta, úpravy proběhly i v interiéru. Tam se ve vyšších verzích výbavy nastěhoval na střed přístrojové desky displej až o velikosti 10,25 palců. V některých provedeních lze mít i částečně digitální přístroje.

Jaký se nejvíc prodává

Hyundai i30 je letos nejprodávanějším modelem zahraniční značky v Česku a páté nejpopulárnější auto v Česku vůbec. Dosud si jich Češi zaregistrovali za leden až květen 2843 kusů, tedy o 10 % více než loni. To je na prudce padajícím trhu úspěch. Nejvíce se prodává karosářská verze kombi, motor 1.4 T-GDI (čtyřválcový benzinový turbomotor), manuální převodovka, vysoká výbava Style a jí obdobné akční verze, bílá barva a nejvíce si Češi připlácejí za navigaci na velkém displeji.

Vysněná atmosféra i částečná hybridizace

"Češi podle mých zjušeností nejvíce chtějí auta s velkým kufrem, velkým displejem na středovém panelu a dostatečně objemným atmosférickým benzinovým motorem pod kapotou," tvrdí Martin Saitz.

V tom třetím přání vyjde modernizovaný Hyundai i30 českým zákazníkům vstříc. V roli základního motoru nahrazuje dosavadní atmosférickou čtrnáctistovku s výkonem 73 kW nový motor 1.5i CVVT s výkonem až 81 kW.

Dojde i na částečnou ekologizaci řadu i30, když některé motory půjde kombinovat s mild-hybridním okruhem 48V a inovativní manuální převodovkou iMT. Díky této novince může motor i se zařazeným rychlostním stupněm buď plachtit na neutrál, nebo se dokonce zcela vypnout. Mělo by to ušetřit přibližně pět procent paliva a zároveň snížit emise vozu. Stejnou převodovku začne do svých vozů montovat i novernová setra Hyundaie - značka Kia.
Reklama

Kombík začne na 344 900 korunách

Ceny modernizované verze modelu Hyundai i30 se zvýšily. Nejlevnější hatchback už nestojí 299 990 korun, ale o dvacet tisíc více. Základní verze kombíku zdražila o 25 tisíc korun na 344 990 korun a nejlevnější fastback se prodává od necelých čtyř set tisíc, tedy o čtyřicet tisíc dráž než dosud.

"Do navýšení ceny nového modelu i30 jsme započetli pouze ceny za technologie," tvrdí Martin Saitz. Je fak, že se standardní výbava navýšila o několik bezpečnostních asistentů a nový motor disponuje vyšším objemem i výkonem. Základní ceny modelu i30 navíc stále patří v nižší střední, tedy rodinné třídě k těm úplně nejnižším. Porovnávat ceny mezi starší a novou verzí a prohlížet kompletní ceníky všech karosářských variant můžete ZDE.

Modernizovaný Hyundai i30 už je možné objednávat a prohlížet u obchodníků, skladové zásoby budou k dispozici v nejbližších týdnech.
Reklama

Diskuze

Jura - 27.06.2020 09:46:55
Víc Asijský vzhled má snad jen Audi.
Milan - 27.06.2020 21:49:15
odporná maska

Hyundai v Nošovicích zahájil výrobu modernizovaného modelu i30. Závod zatím jede na dvě směny

Modelu i30 se na území České republiky vyrobilo už více jak milion kusů
25.05.2020 18:28
|
0
Reklama

Nejmenší propad v prodeji aut měl v dubnu z velkých značek Hyundai. Ztratil meziročně 13 procent

Našly se i značky, které si navzdory 53procentnímu propadu trhu polepšily. Tesla, DS či Ssanygyong
10.05.2020 09:10
|
5

Modernizovaný Hyundai i30 myslí i na fandy benzinových motorů bez turba. Má novou patnáctistovku

Základní motor 1.5 DPi dostal čtyři válce a 110 koní . K dispozici jsou i turbomotory a mild-hybridy
27.02.2020 06:41
|
2

Je lepší diesel, nebo hybrid? Srovnávací test dvou verzí nové Kie Sorento skončil překvapením

Hybrid nám připadal pohodlnější, dynamičtější a na některých měřených úsecích byl i úspornější
13.01.2021 19:58
|
22

Nejlevnější nová velká SUV stojí lehce přes půl miliónu korun. Zapomeňte ale na pohon všech kol

SUV pro větší rodiny, která hrabou všemi čtyřmi, lze mít od necelých sedmi set tisíc korun
13.01.2021 17:04
|
4
Reklama

Automobilka u Kolína už ode dneška patří pouze Toyotě. Od konce února pojede na tři směny

Už žádné TPCA. Továrna se nově jmenuje Toyota Motor Manufacturing Czech Republic
01.01.2021 11:28
|
2

Víte, jaký je sen majitele trabantu? Přečtěte si vtipy o východoněmeckém bakelitovém zázraku

Zjistíte, jak může populární vozítko upalovat i rychlostí 200 km/h
31.12.2020 17:53
|
17
Reklama
Autosalon TV