Reklama
Nová auta

Minutový test: Volkswagen Touareg s naftovým V8. Tohle jsou jeho plusy a minusy

Osmiválce vymírají, protože je ekologové nenávidí. Z tohoto kousku bude jednou rarita
Pepa v minutovém testu shrnul své pocity z nejsilnějšího Touaregu, který můžete mít.

Jednoduše, stručně a přehledně. To je náš minutový test. Tentokrát si expert Pepa posvítil na velikána s obřím motorem: Volkswagen Touareg V8 TDI. Jaký má názor na mamutí SUV za 2,3 milionu korun?

Plusy

1. Bude mít sběratelskou hodnotu, jde pravděpodobně o poslední V8 u značky Volkswagen.
2. Výbavová linie R-Design mu vyloženě sluší. Potěší ale, že se dá pořídit i ve dvou cenově nižších liniích - Elegance a Atmosphere. Startovací cena 2 294 900 korun odpovídá jeho postavení na trhu.
3. Motor má chod a charakter šlechtice. Bohužel nastupující elektrická revoluce může milovaného motorového knížete nečekaně hodit pod gilotinu. Více paradoxně v kolonce MINUSY.
4. Neuvěřitelná spotřeba - běžně pod 9 litrů! Neměl jsem problém dostat se limitně blízko k osmi! To jsou hodnoty, kterých nedosáhne nejedna ekology posvěcená tříválcová plečka.
5. Při běžné rodinné jízdě drží obrovský točivý moment motoru s hodnotou 900 Nm jeho chod skoro ve volnoběžných otáčkách. V kabině panuje ticho jako v kostele.
6. Dramatickou změnou Touareg prochází po sešlápnutí plynu - to není vlk, ale tyranosaurus v rouše beránčím. Ohromující zrychlení nekončí, ani když ručička tachometru proletí nad 150.
7. Překvapuje ne úplně dieselový zvuk motoru. Ucho případného „petrolhaeda“ na tom nebude s citlivými sluchovými vjemy tak zle.
8. Je rychlejší a výkonnější než ikonické BMW X5 M50d, které nedostatek válců nahrazuje přemnoženými turby. Touareg ho trumfne o 0,3 sekundy. To od "lidového auta" nečekáte.
9. Kombinace vysokého výkonu s SUV charakterem Touaregu dovoluje vlastnit jeden automobil pro dva naprosto odlišné účely a spojit tak bez problémů občasný vysoký adrenalin s rodinnou zodpovědností k maximální spokojenosti na obou pólech.
10. Není tak vizuálně „uřvaný“ jako Audi SQ7, tak zbytečně "provokativní" jako BMW X5 M a vzhledem k tomu, že Porsche navždy opustilo naftu, září jeho V8 TDI o to intenzivněji.
Reklama

Minusy

1. TDI je dobré, ale benzin V8 by mu možná slušel víc (určitě by v něm byl smysluplnější než v příšernosti jménem Lamborghini Urus).
2. Aby se dodržela koncernová hierarchie musí být horší než Audi SQ7. Zbytečně.
3. Vzrůstající eko-terorismus může V8 i jeho majitele šikanovat. Je možné, že mu v méně inteligentních zemích EU hrozí v budoucnu různé diesel-SUV-sankce. Už teď se zdá, že čím by se dřív automobilka chlubila (výkon, zrychlení), za to se teď málem rdí...
4. V aktuálním katalogu Volkswagen Touareg z června 2019 jsou v jeho technických datech nesmysly. Že by záměrně, aby neškádlily ekologa bosou nohou skutečného objemu motoru, dynamikou a maximální rychlostí? Proč označení motoru 3.0 TDI, když je to 4.0 TDI? Naopak u Audi motor 3.0 označují jako 50 TDI. Mám pocit, že nás někdo marketingově nehezky tahá za frňák.
5. V rukou řidičského idiota se Touareg V8 může změnit ve zbraň. Vyspělá technika nedozrálým řidičům nepatří.
6. Neodhadnutelná spotřeba AdBlue. I větší nádrž na tento eko-sajrajt o objemu 24 litrů určitě nevystačí z prohlídky do prohlídky. Budete muset močovinu dolévat za provozu. Jak ponižující!
7. Přizpůsobení auta extrémnímu výkonu snižuje univerzalitu Touaregu jako takového, tím míním skutečnou terénní jízdu. Nebo mi ukažte magora, co by chtěl štípat o hlínu R-designové plastíky?
8. Vysoké opotřebení pneumatik a brzd srovnatelné se sportovním vozem. A možná ještě vyšší.
9. Nejsem příznivce plně digitálního prostředí palubní desky. Kdyby zhasla, nemohu ovládat zhola nic. Z toho mám digi-kopřivku.
10. Občasné panické reakce bezpečnostních asistentů, hlavně ve vysoké rychlosti nebo při ostré jízdě. To může řidiče nepříjemně vylekat a místo pomoci vést naopak k havárii. Doba si je ale žádá, já bych je všechny vykuchal.

Diskuze

Milan - 10.12.2019 16:38:18
Vynikajúci popis auta presne korešpondujúci s mojim názorom. Mne sa Touareg V8 veľmi páči. Škoda že sa manželke prestal páčiť hneď po tom, ako som jej povedal o jeho cene.

Audi omladilo modely A4 a Q7. S oběma už jsme se svezli i v Česku

Obří SUV i manažerský švihák dostali částečně hybridní pohon. Sportovní verze sázejí na naftu
25.09.2019 19:35
|
0
Reklama

Nová Toyota Supra lže o svém výkonu. Proč to dělá? Už jí to neprochází bez povšimnutí

Na mosteckém polygonu jsme si vyzkoušeli nový sporťák při jízdě ve smyku
23.09.2019 19:23
|
0

Minutový test: Citroën C5 Aircross - 15 důvodů proč ho chtít, či nechtít

Čas všechny tlačí. Rychlá informace proto vítězí. S námi budete za minutu vědět vše podstatné!
19.09.2019 19:10
|
2

Jak fotr autem pronásledoval Harryho Pottera a nakonec se málem srazili u mostu

Skotská jezera, krajina a hlavně stará železnice se staly pro filmaře série Harry Potter domovem
13.09.2023 20:45
|
0

Skandál u jezera Loch Ness a naštvaní golfisté. Fotr na tripu to tentokrát fakt přehnal

Neocenitelné rady pro každého kempaře a turistu, jak se nenápadně a levně pohybovat ve Skotsku
06.09.2023 16:03
|
3
Reklama

Nebrat karty je nesmysl. Tady je přijímají i pouliční umělci, hlásí Pepa z Britských ostrovů

Fotr na tripu se z cesty po Velké Británii a Irsku diví tomu, že Češi tak lpí na hotovosti
01.09.2023 16:09
|
3

Fotr na Tripu: "Chčije a chčije!" Podle mě musel být děda Komárek autem někdy ve Skotsku

U nás vedro 35 a mouchy padají v letu. Ve Skotsku, ve stejný čas, potřebuješ svetr a tři pláštěnky
30.08.2023 16:45
|
0
Reklama
Autosalon TV